CK Pohoda Chorvatsko Zájezd č. 125

Národní parky a přírodní krásy Chorvatska

Chorvatsko
Plitvická jezera, Split, Zadar, Trogir, Šibenik, Kornati, Paklenica, Krka
Tento zájezd do Chorvatska propojuje koupání na plážích s poznáváním jedinečných…

10Počet dnů:

30.08.2024Termíny od:

14 990 Kč Cena od:

10 - denní zájezd

Tento zájezd do Chorvatska propojuje koupání na plážích s poznáváním jedinečných přírodních krás národních parků Chorvatska. V Chorvatsku budete mít možnost se projít soutěskou Paklenica nebo zavzpomínat na slavného Vinnetoua v NP Plitvická jezera. Chorvatsko ale také nabízí významné historické monumenty ve starobylých městech Zadar, Šibenik, Split a Trogir. Chorvatsko je ale mezi českými turisty samozřejmě nejvíce proslavené díky svému nádhernému moři a pohodové relaxaci na plážích Jadranu.

Ubytování: pension

Většina našich skupin je ubytována v hotelu Orion ve Vodicích.

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den:Návštěva ZADARU s prohlídkou historického centra (dle dopravní situace po trase může být prohlídka Zadaru zařazena 3.den společně s Paklenicí). Příjezd na ubytování, možnost koupání.
3. den:Dopoledne návštěva národního parku PAKLENICA v pohoří VELEBIT. Procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice.
4. den:Výlet do národního parku SLAPOVI KRKY s proslulými vodopády, kaskádami, jezírky. Výlet lodí na ostrůvek VISOVAC, který leží uprostřed stejnojmenného jezera obklopen překrásnou přírodou. Na ostrůvku se nachází starobylý františkánský klášter z r. 1445, kde se mimo jiné nachází i jeden ze tří exemplářů skvostně ilustrovaných Ezopových bajek na světě z 15. stol. Dále vodopád SKRADINSKI BUK, zde řeka vytváří terasovité kaskády a na úseku 400 m padá do hloubky 45 metrů.
5. den:ŠIBENIK (UNESCO) - město s historickým centrem. Odpoledne pobyt u moře.
6. den:Výlet do známých letovisek: SPLIT (UNESCO) - staré město, významná muzea, Diokleciánův palác, příjemný městský park, noblesní pobřežní promenáda s kavárnami. TROGIR (UNESCO) - městečko se zachovalým středověkým jádrem, které oplývá množstvím kulturně historických zajímavostí, z nichž nejzajímavější je románská katedrála.
7. den:Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního lodního výletu do NP KORNATI , který poskytuje nezapomenutelné přírodní scenérie.
8. den:Pobyt u moře.
9. den:Návštěva známého národního parku PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO) s jezírky, vodopády, kaskádami, jejichž romantická nádhera nás přenáší do časů našeho dětství do slavných indiánek o Vinnetouovi.
10. den:Příjezd do Prahy v ranních hodinách. POZNÁMKA: Pořadí navštívených míst může být změněno.
Chorvatsko - Krka CHORVATSKO - Orion bazen Chorvatsko - Paklenica Chorvatsko - Zadar Kornati 1 Kornati 2 Kornati 4 Kornati 5 Paklenica 1 Paklenica-02 Plitvice Plitvice-02 Plitvice-03 Plitvická jezera 1 Plitvická jezera 2 Plitvická jezera 3 Plitvická jezera 4 Plitvická jezera 5 Plitvická jezera 6 Šibenik 1 Šibenik 2 Šibenik 3 Sibenik-01 Sibenik-05 Split 1 Split 2 Split 3 Split 4 Split 5 Split-02 Split-04 Trogir 1 Trogir 2 Trogir 3 Trogir 4 Trogir 5 Trogir 6 Trogir-09 Vodice 1 Vodice 2 Vodice 3 Vodice 5 Vodopády Krka-02 Vodopády Krka-05 Vodopády Krka-06 Vodopády Krka-07 Vodopády Krka-10 Vodopády NP Krka 1 Vodopády NP Krka 2 Vodopády NP Krka 3 Vodopády NP Krka 4 Vodopády NP Krka 5 Vodopády NP Krka 6 Vodopády NP Krka 7 Vodopády NP Krka 8 Vodopády NP Krka 9 Zadar 1 Zadar 2 Zadar 3 Zadar 4 Zadar 5 Zadar-04 Zadar-08 Zadar-14

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
23.08.2024 01.09.2024 10 15 490 Kč momentálně není k dispozici
30.08.2024 08.09.2024 10 14 990 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem
 • průvodce
 • 7x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 7x polopenze
 • pobytová taxa

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 450 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 3500 Kč)
 • Vstupné do NP Plitvice s rezervací - nutná rezervace a platba předem:
 • Dospělí (příplatek: 980 Kč)
 • studenti s ISIC kartou (příplatek: 680 Kč)
 • děti 7-18 let (příplatek: 380 Kč)
 • děti do 6,99 let - zdarma

Plitvická jezera

Oblast Plitvických jezer potěší všechny milovníky přírody. Najdeme ji 20 km od města Bihače v krasové oblasti Chorvatska. Je to nejznámější a nejnavštěvovanější národní park v Chorvatsku a byl právem zařazen do Seznamu světového dědictví UNESCO. Pro návštěvníky je velice dobře zpřístupněn. Nabízí šestnáct terasových jezer propojených kaskádami a vodopády, ojedinělou vegetaci i pestrou faunu.

Split

Metropole Dalmácie je významným jadranským přístavem, základnou rybolovu a vojenského námořnictva. Je i střediskem kultury a průmyslu. Staré město je architektonickou pokladnicí. Rozšířilo se kolem paláce, v němž žil římský císař Dioklecián. Split zaujme i starobylými kostely, např. sv. Nikoly a Gospy od Zvonika, nabízí i prohlídku muzeí. Město je ideálním východiskem pro zájemce o výlety na všechny ostrovy střední Dalmácie.

Zadar

Zadar je hlavním střediskem sev. Dalmácie, důležitým dopravním uzlem a místem přímořské rekreace. Je to historicky významné město. O jeho římské minulosti svědčí urbanistické řešení města i množství nálezů a zbytků římských staveb. Jednou z nejpozoruhodnějších památek je předrománský patrový kostel z 9. stol., rotunda sv. Donata. Je to mohutná 27 m vysoká stavba. S ní sousedí trojlodní katedrála sv. Anastácie, monumentální románská stavba. Kromě množství jiných hist. památek stojí za prohlídku Archeologické muzeum, Národní muzeum, Moderní galerie nebo výstava Zlato a stříbro Zadaru.

Trogir

Dalmatské město na ostrůvku v úžině mezi pevninou a ostrovem Čiovo budí dojem krásných kulis k renesančnímu dramatu. Původní dórská osada Tragurion ze 3.stol. př.n.l. se ve středověku stala jedním z významných kulturních středisek Dalmácie. Části středověkých hradeb, pevnost sv. Marka, historické domy v úzkých uličkách a kamenný most, spojující ostrov s pevninou, to vše tvoří unikátní celek. Perlou Trogiru je katedrála sv. Vavřince, původně románská bazilika s gotickými a renesančními prvky, jejíž třípatrová zvonice tvoří dominantu města. Turistické středisko Medena a Vranica u staré rybářské vesničky Seget, kam vede promenáda, nabízí širokou škálu sportovních a zábavních příležitostí.

Šibenik

Kornati

K souostroví Kornati patří 152 ostrovů a skal, z nichž 89 bylo díky své neobyčejné přírodní kráse prohlášeno za národní park. Obnažené ostrovy připomínají měsíční povrch a skvěle kontrastují s azurovým mořem. Některé části souostroví jsou pro veřejnost uzavřeny; vyskytují se na nich totiž endemické druhy živočichů a z tohoto důvodu zde probíhají četné výzkumy. Kornati jsou jako stvořené pro všechny, kteří rádi na loďkách objevují odlehlá místa. V chráněných zátokách se vyskytují restaurace, které nabízejí čerstvé ryby a mořské speciality.

Paklenica

Krka

Národní park

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2024/2025!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2025!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

Paříž, nejkrásnější místa, doprava, hotel, snídaně, průvodce - od 4.490 Kč!!

PAŘÍŽ autobusem, VŠE V CENĚ!!! KLIKNI
25. - 28.10.2024
Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 23,37 Kč
euro 25,38 Kč

Počasí