CK Pohoda Velká Británie Zájezd č. 224

Anglie, Wales, Skotsko

Velká Británie
Londýn, Edinburgh, Liverpool, Stonehenge, Lake district, Skotsko, Wales, Anglie, Brighton
Tento zájezd do Anglie a Skotska nabízí zajímavý průřez Velkou Británií. Program…

9Počet dnů:

17.07.2021Termíny od:

14 990 Kč Cena od:

9 - denní zájezd

Tento zájezd do Anglie a Skotska nabízí zajímavý průřez Velkou Británií. Program zájezdu neopomíjí ani historické památky staré Anglie (Londýn, York, Chester, Salisbury aj.), hrady ve Walesu, přírodně lákavé oblasti Anglie (národní park Snowdonia, jezerní oblast Lake District), hory Skotska, jezero Loch Ness, magické kamenné monolity Stonehenge aj., ani zajímavá města Skotska včetně jednoho z nejkrásnějších měst Evropy Edinburghu.

Ubytování: privát

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd z Prahy v poledních hodinách. Přejezd do Anglie.
2. den:Prohlídka LONDÝNA - Big Ben, Houses of Parliament, Downing Street, Westminster Abbey (UNESCO), Trafalgar Square, Hyde Park aj. Nocleh v hotelu.
3. den:YORK - působivé historické město. Impozantní katedrála, kostel archanděla Michaela, zajímavé ulice se středověkými domy. Zastávka u HADRIANOVA VALU - památka na římskou vládu na ostrově. Příjezd do Skotska.
4. den:Skotsko - okruh po skotské vrchovině. Zastávka v pohádkové vesničce LUSS ležící na břehu jednoho z nejkrásnějších jezer Skotska LOCH LOMOND. Průjezd pohořím Grampian a přes vřesoviště RANNOCH MOOR a fascinujícím údolím GLEN COE s krásnými přírodními scenériemi, krátká procházka. Přes turistické středisko FORT WILLIAM ležící na břehu mořského zálivu do SPEAN BRIDGE - pěkné pohledy na zelená údolí, skalnaté vrcholy a nejvyšší horu Skotska BEN NEVIS. Ruiny hradu URQUHART, ze kterého je nádherný rozhled na jezero LOCH NESS.
5. den:EDINBURGH (UNESCO) - metropole Skotska považovaná za jedno z nejkrásněji položených měst. Dominantní hrad, katedrála, Princess Street aj. Návštěva středověkého městečka s hradem STIRLING.
6. den:Zastávka v GRETNA GREEN, vesnička s kovárnou proslulou pořádáním skotských svateb.Návštěva přírodně zajímavé jezerní oblasti LAKE DISTRICT . Turistické středisko KESWICK se zajímavými zelenými domy je položeno na břehu nejkrásnějšího jezera oblasti Derwenwater.Vyhlídková jízda podél největšího jezera Windermere.Večerní LIVERPOOL - návštěva míst spojených se skupinou Beatles (Penny Lane, Strawbery Fields, Cavern Club).
7. den:Wales - návštěva národního parku SNOWDONIA s krásnými jezery a nejvyšší horou Walesu Snowdon. Hrad CAERNARFON patřící k nejlépe dochovaným hradům v Evropě, na kterém byl roku 1969 korunován princ Charles Princem z Walesu. CONWY - městečko, ve kterém zaujmou dochované hradby, malé rybářské domky a především mohutný hrad postavený králem Eduardem I. CHESTER - jedno z nejzachovalejších historických měst v Anglii.
8. den:STONEHENGE (UNESCO) - prehistorická kamenná svatyně. SALISBURY - městečko se světoznámou katedrálou. Krátká zastávka v BRIGHTONU - mezinárodní přímořské lázně s exotickou budovou Královského pavilonu. Trajekt na pevninu.
9. den:KOLÍN NAD RÝNEM (UNESCO) - devítihodinová prohlídka města - románská bazilika sv. Martina, gotická katedrála, římská věž z 1.stol.n.l. a další významné památky. V případě neočekávané dopravní situace může být prohlídka jiného města po trase. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách až ranních hodinách. V případě neočekávané dopravní situace může být prohlídka jiného města po trase.
York_minstr1 Londýn Londýn - Tower Bridge Londýn, radnice, the Shard (2) Skotsko Skotsko - EDINBUR3 Skotsko - TROSACH2 Snowdown Stonehenge_P5200101 Velka Britanie Londyn 01 Velka Britanie Londyn 02 Velka Britanie Londyn 03 Velka Britanie Londyn 04 Velka Britanie Londyn 05 Velka Britanie Londyn 06 Velka Britanie Londyn 07 Velka Britanie Londyn 08 Velka Britanie Londyn 09 Velka Britanie Londyn 10 Velka Britanie Londyn 11

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
01.08.2020 09.08.2020 9 14 590 Kč momentálně není k dispozici
17.07.2021 25.07.2021 9 14 990 Kč rezervovat
07.08.2021 15.08.2021 9 15 490 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • přejezd La Manche
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x ubytování v soukromí (dvoulůžkové pokoje) s polopenzí

Cena nezahrnuje

  • Pro skupinu se předem objednává vstup do Stonehenge (vstup dospělý 19 GBP). Pokud o vstup nemáte zájem, je potřeba toto nahlásit do CK.

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
  • 3x snídaně v hotelu (příplatek: 525 Kč)
  • 1/1 pokoj u tohoto zájezdu není možný.

Londýn

Málo hlavních měst hraje tak důležitou roli v kulturním i obchodním životě země jako Londýn. Dokládá to i nebývalý zájem turistů i obchodníků o toto město. Londýn je klenotnicí umění všech slohových údobí, sídlo mnoha muzeí a galerií. Nabízí tradice, které trvají po staletí, jako např. okázalou výměnu stráží v Buckinghamském paláci. Mezi významné církevní stavby patří katedrála sv. Pavla, Westminsterské opatství a římskokatolická westminsterská katedrála. Každý zná i sídla královské rodiny, jako je Tower, kde lze spatřit korunovační klenoty, nebo Kensingtonský, Buckinghamský a Svatojakubský palác. Z řeky Temže je impozantní pohled na komplex budov parlamentu zakončený známou věží Big Ben. Symbolem města je i Tower Bridge, poslední most přes Temži před ústím do moře.

Edinburgh

Hlavní město Skotska, město s majestátním hradem a drsným větrným podnebím. Pro svůj bohatý kulturní život je nazýváno "Athénami severu". Sídlí tu řada kulturních a uměleckých institucí: národní galerie, Skotská královská akademie, Skotské královské muzeum nebo muzeum moderního umění. Středem starého města je "královská míle", prostranství na cestě od hradu kolem katedrály sv. Víta ze 14. až 15. stol. k Holyroodu. Tzv. Holyroodhouse byl sídlem skotských králů včetně královny Marie, popravené v r.1587.

Liverpool

Přístavní město na sz. Anglie je mnohým známé hlavně jako rodiště členů skupiny Beatles. Je kolébkou moderní hudby, najdeme zde největší koncertní sál světa Philharmonic Hall i jednu z nejproslulejších dostihových drah světa. Z architektonických památek zaujme římskokatolická katedrála Krista krále, anglikánská katedrála nebo budova místní radnice. Technickou zajímavostí je 4 km dlouhý tunel z r.1934 pod řekou Marsey.

Stonehenge

Poblíž Amesbury v angl. hrabství Wiltshire najdeme známý prehistorický kamenný monument. Je tvořen asi 150 balvany, z nichž největší měří 6.7 m a váží asi 45 tun. Kameny stojí ve dvou kruzích, byly nalezeny stopy i po dalších kruzích. Objekt byl postaven pravděpodobně jako náboženské obřadní místo asi 2 tisíce let př.n.l. V jeho okolí bylo objeveno velké pohřebiště.

Lake district

Lake District je jednou z nejvýznamnějších turistických oblastí Velké Británie i přesto, že leží v téměř nejvlhčí oblasti země. Byl vyhlášen národním parkem, jeho jádro tvoří Kumbrijské pohoří obklopené deseti velkými jezery a několika přehradními nádržemi. Zdejší malebnou přírodu trvale ohrožuje rostoucí počet návštěvníků a nadměrné využívání jejích vodních zdrojů.

Skotsko

Skotsko zabírá přibližně jednu třetinu ostrova Velká Británie a je druhou největší zemí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Patří k němu i čtyři souostroví, a to Orkneje, Shetlandy a Vnitřní a Vnější Hebridy.

Wales

Wales je země bohatá na historii i přírodní krásy a kulturou se odlišuje od ostatních zemí Spojeného království. Leží na západním poloostrově ostrova Velká Británie a sousedí na východě s Anglií. Hlavním městem Walesu je Cardiff.

Anglie

Zájezdy do Anglie se již léta nachází v trvalé nabídce cestovních kanceláří. Poznávací zájezdy do Anglie směřují hlavně do metropole Anglie Londýna, dále do jižní Anglie až na výběžek Cornwallu Landś End i do střední Anglie, kde se nachází významná univerzitní města Oxford a Cambridge.

Brighton

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,48 Kč
euro 26,08 Kč
Chorvatsko kuna 3,45 Kč

Počasí