CK Pohoda Rakousko Zájezd č. 22RLBVSK

Solná Komora - Nejkrásnější vrcholy Solné komory - pro seniory

Rakousko
Solná komora
Solná komora a masiv Dachsteinu – světové kulturní dědictví UNESCO, jezera s průzračně…

5Počet dnů:

05.06.2022Termíny od:

7 290 Kč Cena od:

5 - denní zájezd

Solná komora a masiv Dachsteinu – světové kulturní dědictví UNESCO, jezera s průzračně čistou vodou, zelené louky a vápencové skály, v ceně výjezdy lanovkami na všechny čtyři vrcholy v programu s krásnými vyhlídkami na jezera, silnice Loserpanoramastrasse, městečka Hallstatt a Bad Ischl, nenáročná turistika.

nas_tip: Oblast Solné komory je jedinečná - zelené louky, vápencové skály a jezera s průzračně čistou a modrou vodou.  Připravený program je tak pestrý, že pouze během pár dní poznáte velmi dobře jednu z nekrásnějších oblastí v Rakousku. Věříme, že každý z nás na zdravém horském vzduchu ožije, a že si přivezete nezapomenutelné zážitky z míst, která navštívíte. Je opravdu se na co těšit.

Poznámky: Průvodce: Milena Myšáková

Ubytování: gasthof

Gasthof *** v Gollingu se snídaní. Pokoje jsou v hlavní i vedlejší budově.

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (dálnice), Praha, Benešov, Tábor/Písek a České Budějovice.

Za příplatek 200 Kč/osoba: Trutnov, Jaroměř a Hořice.

Program zájezdu

1. den:ráno odjezd autobusu z Prahy. Cestou zastávka v historickém městečku Gmunden, které je vstupní branou do Solné komory. Krátká procházka městečkem – radnice s nádhernou zvonkohrou z keramických zvonků, vodní zámek Orth na jezeře Traunsee, který je spojen s pevninou mostem dlouhým 123 metrů. Výjezd lanovkou na vrchol Grünberg (1.004 m), výhled na město a jezero a strmé vrcholy pohoří Höllengebirge. Večer ubytování v gasthofu v Golingu.2. den – snídaně, odjezd do Obertraunu, výjezd lanovkou na horu Krippenstein (2.060 m), odkud budete mít Dachsteinský a Hallstattský ledovec jako na dlani. Po zpevněných cestách procházka k vyhlídkové spirále a k vyhlídkové plošině, které se pro svůj tvar říká „5 Fingers“ (5 prstů). Na každém z prstů si můžete vyzkoušet svoji odvahu, projít se nad propastí a vychutnat si úchvatný pohled na Hallstattské jezero, které se stáčí mezi horami. Odpoledne prohlídka městečka Hallstatt, které leží idylicky u jezera Hallstätter See a je součástí UNESCO. 3. den – snídaně, odjezd do Gosau, výjezd lanovkou na vrchol Zwieselalm, nenáročné cesty po loukách okolo salaší. Z planiny je krásný pohled na průzračné jezero Gosausee, ledovec Dachstein a úchvatnou kamennou stěnu Gosaukamm s vrcholem Bischofsmütze. Odpoledne okružní hodinová procházka kolem jezera Gosausee, zastávka v císařském městě Bad Ischl – prohlídka města, fakultativně prohlídka Císařské vily a parku (možnost volby vstupenky cca 4-14 Euro). 4. den – snídaně, odjezd do oblasti Ausseerland – štýrské části Solné komory. Výjezd po panoramatické silnici na náhorní plošinu Loser s výhledem na Dachstein a hory Totes Gebirge. Okružní turistická trasa kolem jezera Augstsee (cca 45 minut), posezení v restauraci. Odpoledne zastávka u nejkrásnějších jezer v této oblasti. Křišťálově čisté jezero Altaussee se nachází na úpatí Loseru uprostřed impozantní horské scenérie. Má tmavě modrou barvu a proto se tomuto klenotu přírody říká i „tmavomodrý kalamář“. Jezero Grundlsee je obklopeno majestátním horským masivem Totes Gebirge (Mrtvé hory). Cestou zastávka v poklidném městečku Bad Aussee a v malém pekařství, kde vyrábějí tradiční perníčky „Ausseer Lebkuchen“ všech druhů. Toto sladké pokušení můžete ochutnat a i přivézt domů jako regionální dárek. 5. den – snídaně, odjezd do Ebensee a výjezd lanovkou na horu Feuerkogel, procházka na vrchol Alberfeldkogel k Evropskému kříži (1 hodina tam a taktéž zpět), který v sobě ukrývá 1 kámen z každé země Evropské unie. Výhledy na jezera Traunsee a Langbathsee. Po poledni odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).
Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Bled - Hotel Astoria v Bledu **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Katschberg - Hotel Katschberghof v Katschbergu - 100 m od lanovky **** Foto - Solná Komora - Nejkrásnější vrcholy Solné komory - pro seniory Foto - Solná Komora - Nejkrásnější vrcholy Solné komory - pro seniory Foto - Solná Komora - Nejkrásnější vrcholy Solné komory - pro seniory Foto - Solná Komora - Nejkrásnější vrcholy Solné komory - pro seniory Foto - Velká Lomnice - Vysoké Tatry s výletem do Polska Foto - Velká Lomnice - Vysoké Tatry s výletem do Polska Foto - Velká Lomnice - Vysoké Tatry s výletem do Polska Foto - Velká Lomnice - Vysoké Tatry s výletem do Polska Foto - Walbřich - Na skok do Polska s ubytováním na zámku Foto - Walbřich - Na skok do Polska s ubytováním na zámku Foto - Walbřich - Na skok do Polska s ubytováním na zámku Foto - Walbřich - Na skok do Polska s ubytováním na zámku Foto - Walbřich - Na skok do Polska s ubytováním na zámku Foto - Walbřich - Na skok do Polska s ubytováním na zámku

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem, 4x ubytování v gasthofu se snídaní, kartu na všechny výjezdy lanovkami, mýto, průvodce, pobytovou taxu, ložní prádlo, pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • Příplatky: 4x večeře (menu o 4 chodech) 1 700 Kč/osoba, komplexní pojištění 185 Kč/osoba a zájezd, připojištění COVID-Plus 390 Kč/osoba a zájezd, 1 lůžkový pokoj není možný

Solná komora

Je známa nejen pradávnými solnými nalezišti, ale především překrásnými teplými jezery, která lemují věčně zasněžené štíty velikánů. Zářícími perlami bývají nazývána blankytně modrá jezera Solné komory, která již v dřívějších dobách lákala k pobytu korunované hlavy ze všech koutů světa. Současným hostům nabízejí koupání v průzračné vodě, rybaření či širokou paletu vodních sportů. Nepřebernou nabídku celodenních romantických procházek, horolezeckých túr či stovky kilometrů cyklistických stezek jistě využijí ti, kteří dávají přednost aktivnímu odpočinku, spojenému s poznáváním krás svérázné horské přírody. K dalším přednostem v této oblasti slouží využití salzburské nabídky Letního Jokera. Speciální karta All inclusive slouží jako bezplatná vstupenka ke 150ti výletním cílům, pamětihodnostem v Salzburgu, hradům, lanovkám, přírodním koupalištím, krytým plovárnám, k návštěvě zoologické zahrady v Hellbrunnu a umožňuje bezplatnou jízdu všemi autobusy městské hromadné dopravy v Salzburgu.

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ČT: 10:00 - 17:00
ÚTERÝ: 12:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2022!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2022!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

PAŘÍŽ a zámky na Loiře - od 4.690 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2022!!

PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 23,67 Kč
euro 24,75 Kč
Chorvatsko kuna 3,29 Kč

Počasí