CK Pohoda Island Zájezd č. RE/IS501-21

To Nejlepší Z Islandu

Island

Ideální a tak trochu netradiční dovolená do země, jejíž zeměpisné názvy jsou pro…

9Počet dnů:

27.06.2021Termíny od:

42 490 Kč Cena od:

9 - denní zájezd

Ideální a tak trochu netradiční dovolená do země, jejíž zeměpisné názvy jsou pro nás těžko vyslovitelné, ale o to krásnější. Kombinace dokonalých přírodních úkazů ostrova těsně pod polárním kruhem. Vydáme se do země "ohně a ledu", která ve své divokosti nemá na světě obdoby. Do země, kde vládnou elfové a která nás přenese do doby Vikingů. V průběhu zájezdu máme pro vaše pohodlí zajištěno ubytování vč. snídaně na jednom místě (mimo první a poslední den) a pokoje vždy disponují vlastním příslušenstvím, navíc máte v ceně i využití geotermální sauny.

Zájezd provází Lukáš Zedníček , garance malé skupiny max. 12 osob

PŘÍRODNÍ KRÁSY POD POLÁRNÍM KRUHEM

Ohlasy klientů: 08. 07. 2019
Milé pracovnice a milí pracovníci CK Redok ve Svitavách i v Brně, ano píšeme vám na obě místa. Včera jsme se vrátili z výpravy na Island a nemůžeme jinak, než vám vyjádřit tu největší spokojenost, ba přímo nadšení z úžasných zážitků. A také poděkování všem, kdo se podíleli na přípravě a realizaci programu. To se samozřejmě týká i vedoucí výpravy, paní Lenky Drastichové, pro její rozsáhlé znalosti Islandu jako krajiny i všeho o něm. A moc jsme ocenili to, jak přizpůsobovala program okamžité meteorologické situaci, kterou pečlivě sledovala. Měli jsme však asi mimořádné štěstí na přízeň "shora". Z těch sedmi dnů jsme měli pět dnů zcela neislandského počasí, neboli celé dny slunečné, s báječnou dohledností, s příznivou teplotou. A v těch dvou typicky islandských dnech jsme sice poněkud zvlhli, ale co bylo naplánováno, vyšlo úspěšně. A musíme poděkovat i za vstřícnost ohledně dopravy od nás na letiště do Prahy a zpět. Podle dohody přijel pro nás pan Zerzán zcela přesně na obě místa a spolehlivě nás přepravil. Projevil se jako velmi příjemný člověk. Závěrem tedy ještě jednou dík za všechno, co pro nás, kteří touží něco vidět, poznat, děláte a věříme, že to tak vnímají všichni účastníci vašich zájezdů. Se srdečným pozdravem Eva a Ivan Š.

Ubytování: ano

turistický hotel / guesthouse

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Nástupní místa: 27.06. - 05.07. Odjezd L2, L3
31.07. - 08.08. Odjezd L2, L3

07.08. - 15.08. Odjezd L2, L3

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy na Island. Po příletu transfer na ubytování.
2. den:Navštívíme nejvýznamnější místo islandské historie NP THINGVELLIR , místo kde se od sebe oddělují euroasijské a severoamerické tektonické desky. Největší přírodní jezero ostrova Thingvellir , mohutný "Zlatý" vodopád GULLFOSS , odkud z 32 m padá voda do 2 km dlouhé rokle řeky Hvítá. Oblast Haukadalur (Jestřábí údolí), kde se nachází slavný GEYSIR vytvořený ve 13. stol. a v současnosti aktivnější STROKKUR (15-30 m). Na závěr historická osada SKÁLHOLT , sídlo islandského biskupa s luteránským chrámem, významné duchovní centrum Islandu. Odjezd na ubytování, kde se ubytujeme na 5 nocí.
3. den:Duhové hory – LANDMANNALAUGAR , labyrint barevných lávových balvanů - vulkanická oblast NP FJALLABAK na okraji lávového pole Laugahraun, nacházející se severně od ledovce MÝRDALSJOKULL . Návrat na ubytování, cestou kráterové jezero LJÓTIPOLLUR .
4. den:Jeden z nejznámějších vodopádů Islandu SELJALANDSFOSS , přesun do vesničky SKÓGAR , nejznámější islandské folklórní muzeum island. venkovských staveb a procházka k vodopádu SKÓGAFOSS , legenda o vikingském pokladu. Sopka EYJAFJALLAJÖKULL se stejnojmenným ledovcem a nejstarší štítová sopka Islandu KATLA , ukrytá pod mohutným ledovcem MÝRDALSJÖKULL . Nejjižnější bod Islandu mys DYRHÓLAEY , jedinečná krajina ledovcových a čedičových věží, pozůstatky vulkanických ostrovů, výhledy na ptačí kolonie. REYNISDRANGAR , skalní jehly s ostrými hroty, procházka po černých písečných plážích, vzniklých vzájemným vlivem sopek a chladného podnebí.
5. den:NP VATNAJÖKULL , vzniklý spojením NP Skaftafell a NP Jökulsárgljúfur , chránící největší ledovec v Evropě. Mecca islandské přírody, velkolepá ledovcová laguna JÖKULSÁRLÓN , jezero plné obrovských ledových ker odlamujících se od ledovce a místo proslavené několika známými hollywoodskými filmy. Fakult. projížďka po jezeře obojživelným vozem (cca 40 min.), Pokračuje k BREIDAMERKURSANDUR tzv. Diamantové pláži, místu uvíznutí a hromadění některých ledových ker z laguny.
6. den:
7. den:
8. den:POLOOSTROV REYKJANES , bahenní výpary, sirná jezírka, stovky kráterů. Navštívíme srdce geotermální oblasti Islandu GUNNUHVER , fumaroly a bahenní kotle. Odpolední relaxace a odpočinek v MODRÉ LAGUNĚ , vyhlášené termální lázně, vytvořené uprostřed lávového pole, proslulé mléčně bílou barvou vody a vysokou koncentrací solí. Dle časových možností krátká návštěva nejsevernější metropole světa REYKJAVIKU , katedrála Halmgrímskirkja , islandský parlament, přístav se svými původními dřevěnými domky a starými uličkami. Přejezd na letiště a odlet v nočních hodinách.
9. den:Přílet do Prahy.
Island - gejzír Strokkur Island Island - Duhové hory Island - Hveravellir Island - Jokullsarlon Island - Kirkjufell Island - laguna Jokulsarlon Island - Landmannalaugar Island - Landmannalaugar Island - Modrá Laguna Island - Reykjavik Island - Reykjavík Island - Seljalandsfoss Island - Skogafoss Island - Skogafoss Island - Strokkur geysir Island - útesy Dyrholaey Island - vodopád Skogafoss

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní
27.06.2021 05.07.2021 9 42 490 Kč42 490 Kč42 490 Kč rezervovat
31.07.2021 08.08.2021 9 42 490 Kč42 490 Kč42 490 Kč rezervovat
07.08.2021 15.08.2021 9 43 990 Kč43 990 Kč43 990 Kč momentálně není k dispozici

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro ženu
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro muže

Cena zahrnuje

 • 5x využití geotermální sauny
 • 7x snídani,
 • 7x ubytování turist. hotelech/guesthouse – 2lůžkové pokoje (z toho 5x na jednom místě),
 • dopravu minivanem dle programu,
 • leteckou přepravu Praha – Kefavík – Praha vč. letištních tax a poplatků,
 • průvodce CK
 • transfery z/na letiště,

Cena nezahrnuje

 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • fakult. služby,
 • Fakultativní příplatek:
 • jízda po jezeře Jökulsárlón a Modrá laguna cca 130 €,
 • komplex. pojištění vč připojištění vyššího storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 860 Kč,
 • lodní výlety (ostrovy Vestmannaeyjar),
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Evropa - 30 Kč/den
 • vstupné,

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,48 Kč
euro 26,08 Kč
Chorvatsko kuna 3,45 Kč

Počasí