CK Pohoda Srí Lanka Zájezd č. RE/CL347-21

Srí Lanka – Zářivý Ostrov

Srí Lanka

Tropický ráj Srí Lanky nám nabízí dovolenou kombinující poznání starobylé kultury,…

11Počet dnů:

16.01.2021Termíny od:

41 590 Kč Cena od:

11 - denní zájezd

Tropický ráj Srí Lanky nám nabízí dovolenou kombinující poznání starobylé kultury, krásnou přírodu a příjemné pláže Indického oceánu, to vše s Petrem Horákem, který nás provede zemí lépe, než místní průvodci. Objevíme fantastickou rozmanitost ostrova, stáda divokých slonů, dechberoucí přírodu, dávné příběhy opředené mýty a legendami. Prohlédneme si jeskynní chrámy v Dambulle, vystoupáme na tajemnou skalní pevnost Sigiriya. Navštívíme královské město Kandy s jedinečným Chrámem Buddhova zubu. Vydáme se na safari do vyhlášených národních parků i na vysočinu s malebnými čajovými plantážemi a vodopády. Poznáme to nejzajímavější z exotického ostrova a budeme mít čas i na odpočinek v teplých vodách Indického oceánu. Poleťte s námi vstříc nezapomenutelným zážitkům! Nabízíme to nejlepší, co ostrov nabízí.

Zájezd provází Petr Horák

Colombo – Negombo – Pinnewala – Dambulla - Sigiriya – Kandy - Peradeniya - vodopády Ramboda - Nuwara Eliya - NP Horton Plains – Malý a Velký konec světa - Baker´s Falls – Kataragama – NP Yala – NP Bundala – Galle - Lunuganga

EXOTICKÁ POKLADNICE PŘÍRODNÍCH KRÁS

KULTURNÍ DĚDICTVÍ OSTROVA

Vstupní vízum: turistické vízum zdarma, v případě změny vás budeme informovat

Očkování: při vstupu na Srí Lanku není vyžadováno žádné povinné očkování

Ubytování: ano

hotel****/***

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Nástupní místa: 16.01. - 26.01. Odjezd L2, L3

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy s průvodcem přes Dubaj na Srí Lanku.
2. den:Ráno přílet do COLOMBA , autobus nás přepraví do rybářské osady NEGOMBO , kde se krátce zastavíme na tradičním trhu s rybami, který je skutečně velkým zážitkem, seznámení s místním životem. Ubytování v hotelu na pobřeží Indického oceánu, po zbytek dne odpočinek na plážích.
3. den:Navštívíme sloní sirotčinec v PINNAWALE , zařízení, které si vzalo na starost péči o opuštěná mláďata a dospělé slony, kteří se o sebe nemohou postarat sami. Sirotčinec se o slony stará, krmí je, udržuje jejich každodenní režim a připravuje je na vypuštění do volné přírody. Pro zájemce možnost jízdy na slonech. Odpoledne se přesuneme k návštěvě jeskynních chrámů v DAMBULLE (UNESCO) "Zlatá skála" – překrásně zdobené jeskyně s mnoha symboly buddhismu a hinduismu, fresky zachycující život Buddhy a události sinhálské historie. Průvodci nám zde budou i všetečné opice. Chámy založené králem Valagamba, který zde byl přijat buddhistickými poustevníky, když utíkal před indickými vetřelci. Na závěr dne přijde výstup na skálu SIGIRIYA (UNESCO), kde měl svůj Lví palác král Kassapa. Výstup na vrchol je velkým zážitkem, cestou vzhůru budeme obdivovat světoznámé fresky žen a nahlédneme i do jeskyní, které kdysi sloužily poustevníkům. Tato skála symbolizovala horu Ráje a Blahobytu. Jde o tzv. osmý div světa - komplex zahrad, fontán a vodních nádrží.
4. den:Dnešní den se vydáme do hor se zastávkou v zahradě koření, zde se seznámíme se skořicí, keřem kari, hřebíčkem, vyzkoušíme některá bylinná léčiva a masáže ayurvédské medicíny. Odpoledne si prohlédneme město KANDY s chrámovým komplexem, který je místem největších poutí a kde se uchovává zub Buddhy. Další zajímavostí je hinduistický chrám Pattiní, bohyně rodiny a dětí. Večer shlédneme představení typických tanců, které jsou směsí tradic, místního života a náboženství.
5. den:Královská botanická zahrada PERADENIYA u řeky Mahaweli Ganga nás vrátí do dob starých rodů, zvelebujících své říše a seznámíme se s flórou ostrova, uvidíme strom kanónové koule, seychelskou palmu, tropické stromy Canarium, rozlehlé koruny fíkusů, jsou zde stromy státníků celého světa, kteří ostrov navštívili. Po poledni zastávka u krásných vodopádů RAMBODA a seznámení se s pěstováním čajovníku, sběrem čaje a jeho výrobou v továrně Blue Tea, kde také čaj ochutnáme. Stále stoupáme autobusem pod nejvyšší horu Piduruthalagala (2555 m.n.m.) do nejvýše položeného koloniálního města NUWARA ELIYA , zde si prohlédneme tržnici a koloniální architekturu angličanů. Oblast je proslulá pěstováním zeleniny, květin a jahod. Krajina i klima připomíná skotskou vysočinu.
6. den:Časně ráno (snídaně formou balíčku) vyjedeme jeepy do Národního parku HORTON PLAINS (UNESCO), fakult. výlet do krásné tiché oblasti vysočiny do výšky 2100-2300 m.n.m., kde se seznámíme s horskou květenou a faunou, která je velmi odlišná od jiných oblastí ostrova. Podnikneme pěší výlet cca 9 km na vyhlídky Malý a Velký konec světa a k Bakerovým vodopádům - Baker´s Falls. Kolem poledne budeme pokračovat z hor do města KATARAGAMA , město hinduistického boha plodnosti s chrámovým komplexem. Ubytování dnes bude u národního parku Yala.
7. den:Opět se vydáme jeepy, tentokrát do Národního parku YALA , který je největší na ostrově, má rozlohu 1260 km2, zde je možné vidět i levharta, medvěda pyskatého, luskouny, krokodýly, slony a 130 druhů ptáků.
8. den:Národní park BUNDALA , který leží u pobřeží oceánu, pozorování vodních ptáků, plameňáků a papoušků, navštívíme chovnou stanici mořských želv a podíváme se i na známé rybáře na kůlech v mořské vodě.
9. den:Volný den na koupání a odpočinek v hotelu u pobřeží oceánu mezi osadami Koggala a Unawatuna.
10. den:Zamíříme do bývalého Tardíše, tak se jmenoval přístav v době krále Šalamouna, který odtud vozil drahé kameny, zlato a slonovinu na výzdobu chrámu v Jerusalemě, a také vývoz drahých kamenů do Istanbulu, na české korunovační klenoty. Pitorereskní koloniální město s holandskou architekturou, s opevněním a svéráznými obchůdky se jmenuje GALLE . Navštívíme venkovský dům srílanského architekta G. Bawa v LUNUGANGA , který kloubil novou architekturu s tradičními lidovými prvky. Při průjezdu hlavním městem COLOMBO zastavíme v největším chrámovém komplexu Buddhistů Gangaramaya s největší knihovnou buddhistických textů v zemi. Pozdě odpoledne transfer, odlet do ČR.
11. den:Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.
Srí Lanka - Sloni v řece Srí Lanka - Colombo Srí Lanka - Dambulla Sri Lanka - Kandy - zahrada Peradeniya Sri Lanka - květy lotusu Srí Lanka - NP Horton plains Sri Lanka - Sigiriya - Lion Rock

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní
16.01.2021 26.01.2021 11 41 590 Kč41 590 Kč rezervovat

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj

Cena zahrnuje

 • 8x polopenzi,
 • 8x ubytování v hotelu****/*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • dopravu místním klim. busem na Srí Lance,
 • leteckou přepravu Praha - Dubaj - Colombo a zpět,
 • letištní taxy,
 • místního průvodce,
 • průvodce CK
 • transfer z/na letiště,

Cena nezahrnuje

 • 1lůžk. pokoj 6500 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • Fakultativní příplatek:
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 990 Kč
 • Na vstupné doporučujeme částku 140 $
 • vstupy, fakultativní výlety, služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Slevy

 • BONUS vstupné Sigiriya – Královský palác zdarma při objednání zájezdu do 10.11.2020

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 9.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2020/2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2020/2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.399 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2020!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 24,16 Kč
euro 26,86 Kč
Chorvatsko kuna 3,54 Kč

Počasí