CK Pohoda Rakousko Zájezd č. 2240

Dachstein, Hallstatt a Gosau nejen pro cyklisty

Rakousko
Hallstatt
Jedinečnost této lokality spočívá v nádherné krajině tvořené horami, loukami a jezery…

2Počet dnů:

01.01.0001Termíny od:

0 Kč Cena od:

2 - denní zájezd

Jedinečnost této lokality spočívá v nádherné krajině tvořené horami, loukami a jezery. Pokud hledáte aktivní odpočinek uprostřed přírody, vydejte se s námi poznávat okolí severních vápencových Alp.

Zájezd je určen pro všechny turistické a cyklistické nadšence do krásné horské přírody a turistky. Odpočiňte si od ruchu velkoměsta a navštivte s námi Alpy v Rakousku. Konkrétně Dachstein, malebnou hornickou vesničku Hallstatt ze Seznamu světového dědictví UNESCO, stejnojmenné jezero a horskou vesničku Gosau s dalším jezerem. Těšit se můžete na všudypřítomnou horskou přírodu, pěší či cyklistické túry a soustavu ledovcových jeskyní.

Na zájezd budeme vypravovat s autobusem cyklistický přívěs, kde bude o vaše jednostopé miláčky postaráno s maximální péčí.

Program: 1. den: Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách. Po příjezdu na místo výjezd lanovkou z Obertraunu k zastávce Schönbergalm, kde budete mít možnost prohlédnout si Velkou ledovou jeskyni. Poté následuje jízda na vrchol Krippensteinu, kde se nacházejí vyhlídky Welterbespirale ("Spirála světového dědictví") a "Pět prstů" s fantastickým pohledem na Dachstein a oba jeho ledovce. Vyhlídka "Pět prstů" dostala svůj název podle pěti vyhlídkových můstků připomínajících tvar ruky. Nachází se nad více než 400 m hlubokou propastí v oblasti Hallstatt-Dachstein. Cestou zpět si budete moci prohlédnout Mamutí jeskyni.
Cyklisté se zatím mohou vydat přes nedaleké lázeňské městečko Bad Ausse k jezeru Grundlsee a Toplitzsee a zpět. V podvečer bude odjezd na ubytování.

2. den: Po snídani odjezd do Hallstattu. Nejdříve společně sjedeme do podzemního světa, kde se nachází nejstarší solné doly na světě. Součástí prohlídky je i speciální hornická skluzavka, hra světel nad podzemním jezerem a poslechnete si nejen odborný výklad o těžbě, ale také pověst o "muži v soli". Po skončení návštěvy se projdete po městečku a dojdete až k překrásnému jezeru, které je opravdovým skvostem. Pro zájemce možnost hodinové okružní plavby přes Obertraun. Odpoledne hodinová zastávka v romantickém městečku Gosau.
Cyklisté si mohou vyšlápnout okolo Hallstattského jezera nebo se mohou vydat do mírného stoupání cyklostezkou až k jezeru Gossausee pod stěnou Dachsteinu. Zde vás po dohodě náš autobus naloží. Poté odjezd do ČR.

Ubytování: ano

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástup / Výstup: PRAHA – 1:30 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ

BENEŠOV – 2:15 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU

TÁBOR – 3:00 ČERPACÍ STANICE ÖMW, ULICE SOBĚSLAVSKÁ

ČESKÉ BUDĚJOVICE – 4:00 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení minimálně 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přesunuta na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČASU ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

AT_Hallstadt_Gossau_chodci AT_Hallstadt_Gossau_cyklisti AT_Hallstadt_Gossau_cyklisti_zena AT_Hallstadt_Gossau_Grundelsee AT_Hallstadt_Gossausee_lavicka AT_Hallstadt_Gossausee_letecka dachstein-2967796_1920 dachstein-3567770_1920 dachstein-3567777_1920 dachstein-3570263_1920 dachstein-3570295_1920 hallstatt-2374936_1920 hallstatt-3609863_1920 lake-3582833_1920

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Hallstatt

Romantické město na stejnojmenném jezeře se známým solným dolem. Návštěvníky upoutá především podoba města, rozloženého na terasách na příkrém svahu jezera. Ulice, v mnoha případech schodové, jsou lemovány mnoha starými domy. Zdejší hřbitovní katolický kostel je gotická stavba s cenným oltářem. Hallstattské jezero je jedním z nejkrásnějších v Alpách, dlouhé 8 km, široké 1-2 km a 125 m hluboké.

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2024/2025!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2025!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

Paříž, nejkrásnější místa, doprava, hotel, snídaně, průvodce - od 4.490 Kč!!

PAŘÍŽ autobusem, VŠE V CENĚ!!! KLIKNI
25. - 28.10.2024
Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 23,37 Kč
euro 25,38 Kč

Počasí