CK Pohoda Francie Zájezd č. 2198

Putování po Bretani

Francie
Bretaň
Bretaň je zemí plnou tajemné historie, legend, tradic, kulturního dědictví, přírodních…

5Počet dnů:

05.10.2022Termíny od:

7 290 Kč Cena od:

5 - denní zájezd

Bretaň je zemí plnou tajemné historie, legend, tradic, kulturního dědictví, přírodních krás a gurmánských specialit. Poznejte v našem zájezdu alespoň některé z nich. Navštívíme korzárské město Saint Maló, označováno jako metropole na břehu oceánu. Navíc se chlubí jedním z největších světových rozdílů mezi přílivem a odlivem. Chybět nebude zastávka v Dinardu, městě na Smaragdovém pobřeží a procházka u nejpůsobivějšího bretaňského mysu.

Program: 1. den: Odjezd v odpoledních hodinách.

2. den: Dopoledne příjezd do města Le Mans. Společná prohlídka, během níž uvidíte hradby pocházející ze 3. století, Katedrálu Saint - Julien, bývalý klášterní kostel Notre - Dame de la couture nebo staré město s malebnými měšťanskými domky. V odpoledních hodinách možnost návštěvy okruhu, kde se jezdí závod 24 hodin Le Mans - doprava MHD. Večer odjezd na ubytování.

3. den: Ráno procházka městem. Uvidíte hrad Chateau de St - Malo, katedrálu St - Vincent nebo můžete navštívit "Grand Aquarium", což je jedno z největších akvárií ve Francii, kde je k vidění více než jedenáct tisíc mořských zvířat. Poté přejezd do města Dinard, ležící na skalnatém útesu Smaragdového pobřeží, kam během přelomu století dojížděli zámožní klienti. Najdete tu krásné pláže, pobřežní promenády luxusní hotely. Následuje přejezd k Mysu Fréhel. Uvidíte tu překrásné útesy, kolem nichž létá tisíce ptáků. Dále tu stojí maják pocházející z 20. století. Původně tu stával maják z doby Ludvíka XIV. V podvečer odjezd na ubytování.

4. den: Návštěva hlavního města Bretaně - Rennes. Navštívíme Staré město, v jehož středověkých uličkách uvidíte ještě několik typických hrázděných domků. Navštívíte Palais du Parlement de Bretagne ze 17. století, katedrálu St-Pierre ze 17. století s neoklasicistním interiérem. Navštívit můžete několik muzeí, např. Musée des Beaux-Arts zabývající se malířskou pontaventskou školou, kultuře a dějinám Bretaně se věnuje Musée de Bretagne a je tu také interaktivní muzeum vědy s planetáriem Espace des Sciences. Večer odjezd do ČR

5. den: Návrat do ČR kolem poledne.

Ubytování: ano

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástup / Výstup: PRAHA – 15:30 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 16:15 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 17:00 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 18:30 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Dinard 1 Dinard2 Fréhel 21 Fréhel 3 Fréhel 41 Rennes 1 Rennes 2 Saint - Maló

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • Autobusovou dopravu
  • Ubytování se snídaní
  • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • Vstupy do objektů
  • MHD na okruh cca 6 euro
  • Pobytovou taxu 5€
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj
  • Cestovní a úrazové pojištění

Bretaň

Je to nejzápadnější oblast celé Francie a největší francouzský poloostrov. Krajina je převážně rovinatá, působí celkem normálním dojmem, místy skoro jako u nás. Ovšem přírodním skvostem Bretagne je její pobřeží Atlantického oceánu. Je nesmírně členité a jeho délka včetně ostrovů je 3,500 km. Na většině míst je vysoké, skalnaté a rozervané příbojem, jeho nejzajímavější části lze nalézt v okolí mysů, jako např. Pointe du Raz, Pointe de Penhir, Pointe de Penmarc´h nebo Cap Fréhel. Moře na mnoha místech vniká hluboko do vnitrozemí v podobě úzkých slepých ramen, po kterých lze na lodích připlout z oceánu až do měst od pobřeží mnohdy velmi vzdálených. Bretagne je hlavním zásobovatelem vepřového masa, drůbeže a přirozeně ryb a ovoce moře. Dodnes zde přetrvávají některé lidové tradice spojené s nošením tradičních krojů a jiné projevy folklóru.

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ČT: 10:00 - 17:00
ÚTERÝ: 12:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2022/2023!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2023!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

PAŘÍŽ a zámky na Loiře - od 4.690 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2022!!

PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 25,57 Kč
euro 24,66 Kč
Chorvatsko kuna 3,28 Kč

Počasí