CK Pohoda Jordánsko Zájezd č. 533425

Velký okruh Jordánským královstvím

Jordánsko

Div světa – Petra, nejhlubší proláklina na světě – Mrtvé moře, biblické památky,…

8Počet dnů:

27.10.2020Termíny od:

26 990 Kč Cena od:

8 - denní zájezd

Div světa – Petra, nejhlubší proláklina na světě – Mrtvé moře, biblické památky, antická města, nejkrásnější poušť na světě, korálové útesy Rudého moře, arabské a křižácké hrady, polopenze v ceně

Ubytování: hotel ***

7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

z Prahy

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy. Přílet do jordánské metropole Amman. Transfer do hotelu. Večeře a nocleh.
2. den:Výlet do severozápadního cípu Jordánska – do oblasti, kde se ve velkém pěstují olivovníky. Výjezd na vrchol Djabal Auf a prohlídka středověkého arabského hradu Ajlun – vyhlídka směrem k údolí Jordánu. Odpoledne prohlídka rozlehlého a velmi dobře zachovalého antického města Gerasa – dvě divadla, kolonády, chrámy, kruhové náměstí, stadión aj. Večeře a nocleh .
3. den:Dopoledne prohlídka antických památek v Ammanu – pozůstatky starověké Philadelphie – akropolis (Herkulův chrám, archeologické muzeum, ruiny umajjovského paláce a vyhlídky na město), antické velké divadlo, odeon, zbytky fóra a nymfea. Poté přejezd do křesťanského města Madaba a prohlídka kostela svatého Jiří, kde se v podlaze nachází rozlehlá raně křesťanská mozaika s mapou Svaté země. Odpoledne výjezd na horu Nebo, kde podle Starého zákona ukázal Mojžíš svým Izraelitům zemi zaslíbenou a zemřel – raně křesťanské mozaiky v kostele, výhledy směrem do Izraele. Sjezd do nejhlubší prolákliny na světě (-420 m n.m.) a vykoupání v Mrtvém moři na pláži Amman Beach. Večeře a nocleh.
4. den:Dopoledne procházka v Betanii (památka UNESCO)u řeky Jordán v místech, kde Jan Křtitel pokřtil Krista – kostely několika církví, místo rituálních křtů na jordánsko-izraelské hranici. Poté vyhlídková jízda podél východního pobřeží Mrtvého moře se zastávkami u: ústí kaňonu Wadi Mujib, „zkamenělé“ Lotovy ženy i biblické Sodomy. Odpoledne výjezd kaňonem Wadi Kerak a prohlídka jednoho z největších křižáckých hradů na Blízkém východě – pevnost Kerak, která nabízí tajemné chodby i působivé vyhlídky. Putování po panoramatické Královské cestě. Zastávky s výhledy na kaňon Wadi Dana a na křižácký hrad Šobak. Večer příjezd do Petry. Večeře a nocleh.
5. den:Celodenní program v divu světa – ve skalním městě Petra (památka UNESCO) – starověké nabatejské hropbky, římské stavby, fantaskní úzká soutěska Síq, možnost výstupu k tajemné hrobce „Klášter“ nebo k nabatejskému obětišti s panoramatickými výhledy. Možnost projížďky na velbloudovi nebo v kočáru. Večeře a nocleh.
6. den:Dopoledne program v jedné z nejkrásnějších pouští na světě, putování po stopách anglického dobrodruha Lawrence z Arábie – Wadi Rum (přírodní dědictví UNESCO) s barevným pískem a fantaskními skalami, kulisy filnmu „Marťan“. Možnost výletu džípem nebo na velbloudovi. Putování mezi beduíny. Odpoledne příjezd na pobřeží Rudého moře do letoviska Aqaba – promenáda, tržiště, velká mešita, vykoupání v moři. Večeře a nocleh.
7. den:Odpočinek na pláži Rudého moře s výhledy na pobřeží Saudské Arábie, Egypta a Izraele. Možnost šnorchlování nebo výletu lodí s proskleným dnem. Večer přejezd do Ammanu. Večeře a nocleh.
8. den:Dopoledne pokračování prohlídky jordánské metropole Ammanu – orientální atmosféra tržiště, monumentální Abdullahova mešita. Odpoledne přejezd do východní pouště k umajjovským zámkům Kusajr Amra (arabské lázně s cennými freskami) a Kasr Harrana (působivá pevnost) – památky UNESCO. Transfer na letiště a odlet. V pozdních večerních hodinách přílet do Prahy.
Jordánsko1 91147 Jordánsko - Amman Jordánsko- Wadi Rum Jordánsko2

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní D
27.10.2020 03.11.2020 8 26 990 Kč rezervovat

Vysvětlivky

 • D: Cena za osobu

Cena zahrnuje

 • 7x ubytování s polopenzí hotelech***
 • obousměrnou letenku
 • letištní taxy
 • dopravu busem nebo mikrobusem
 • průvodce
 • zákonné pojištění

Cena nezahrnuje

 • vstupy
 • fakultativní výlety
 • cestovní pojištění
 • vízum

Slevy

 • Při zakoupení zájezdu do 1.3.2020 (termín 26.9. - 3.10.2020) (sleva: -1000 Kč)

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 9.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2020!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2020!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.399 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2020!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 25,54 Kč
euro 27,54 Kč
Chorvatsko kuna 3,61 Kč

Počasí