CK Pohoda Jordánsko Zájezd č. 533425

Velký okruh Jordánským královstvím

Jordánsko

Div světa – Petra, nejhlubší proláklina na světě – Mrtvé moře, biblické památky,…

8Počet dnů:

27.10.2020Termíny od:

26 990 Kč Cena od:

8 - denní zájezd

Div světa – Petra, nejhlubší proláklina na světě – Mrtvé moře, biblické památky, antická města, nejkrásnější poušť na světě, korálové útesy Rudého moře, arabské a křižácké hrady, polopenze v ceně

Ubytování: hotel ***

7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

z Prahy

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy. Přílet do jordánské metropole Amman. Transfer do hotelu. Večeře a nocleh.
2. den:Výlet do severozápadního cípu Jordánska – do oblasti, kde se ve velkém pěstují olivovníky. Výjezd na vrchol Djabal Auf a prohlídka středověkého arabského hradu Ajlun – vyhlídka směrem k údolí Jordánu. Odpoledne prohlídka rozlehlého a velmi dobře zachovalého antického města Gerasa – dvě divadla, kolonády, chrámy, kruhové náměstí, stadión aj. Večeře a nocleh .
3. den:Dopoledne prohlídka antických památek v Ammanu – pozůstatky starověké Philadelphie – akropolis (Herkulův chrám, archeologické muzeum, ruiny umajjovského paláce a vyhlídky na město), antické velké divadlo, odeon, zbytky fóra a nymfea. Poté přejezd do křesťanského města Madaba a prohlídka kostela svatého Jiří, kde se v podlaze nachází rozlehlá raně křesťanská mozaika s mapou Svaté země. Odpoledne výjezd na horu Nebo, kde podle Starého zákona ukázal Mojžíš svým Izraelitům zemi zaslíbenou a zemřel – raně křesťanské mozaiky v kostele, výhledy směrem do Izraele. Sjezd do nejhlubší prolákliny na světě (-420 m n.m.) a vykoupání v Mrtvém moři na pláži Amman Beach. Večeře a nocleh.
4. den:Dopoledne procházka v Betanii (památka UNESCO)u řeky Jordán v místech, kde Jan Křtitel pokřtil Krista – kostely několika církví, místo rituálních křtů na jordánsko-izraelské hranici. Poté vyhlídková jízda podél východního pobřeží Mrtvého moře se zastávkami u: ústí kaňonu Wadi Mujib, „zkamenělé“ Lotovy ženy i biblické Sodomy. Odpoledne výjezd kaňonem Wadi Kerak a prohlídka jednoho z největších křižáckých hradů na Blízkém východě – pevnost Kerak, která nabízí tajemné chodby i působivé vyhlídky. Putování po panoramatické Královské cestě. Zastávky s výhledy na kaňon Wadi Dana a na křižácký hrad Šobak. Večer příjezd do Petry. Večeře a nocleh.
5. den:Celodenní program v divu světa – ve skalním městě Petra (památka UNESCO) – starověké nabatejské hropbky, římské stavby, fantaskní úzká soutěska Síq, možnost výstupu k tajemné hrobce „Klášter“ nebo k nabatejskému obětišti s panoramatickými výhledy. Možnost projížďky na velbloudovi nebo v kočáru. Večeře a nocleh.
6. den:Dopoledne program v jedné z nejkrásnějších pouští na světě, putování po stopách anglického dobrodruha Lawrence z Arábie – Wadi Rum (přírodní dědictví UNESCO) s barevným pískem a fantaskními skalami, kulisy filnmu „Marťan“. Možnost výletu džípem nebo na velbloudovi. Putování mezi beduíny. Odpoledne příjezd na pobřeží Rudého moře do letoviska Aqaba – promenáda, tržiště, velká mešita, vykoupání v moři. Večeře a nocleh.
7. den:Odpočinek na pláži Rudého moře s výhledy na pobřeží Saudské Arábie, Egypta a Izraele. Možnost šnorchlování nebo výletu lodí s proskleným dnem. Večer přejezd do Ammanu. Večeře a nocleh.
8. den:Dopoledne pokračování prohlídky jordánské metropole Ammanu – orientální atmosféra tržiště, monumentální Abdullahova mešita. Odpoledne přejezd do východní pouště k umajjovským zámkům Kusajr Amra (arabské lázně s cennými freskami) a Kasr Harrana (působivá pevnost) – památky UNESCO. Transfer na letiště a odlet. V pozdních večerních hodinách přílet do Prahy.
Jordánsko1 91147 Jordánsko - Amman Jordánsko- Wadi Rum Jordánsko2

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní D
27.10.2020 03.11.2020 8 26 990 Kč rezervovat

Vysvětlivky

 • D: Cena za osobu

Cena zahrnuje

 • 7x ubytování s polopenzí hotelech***
 • obousměrnou letenku
 • letištní taxy
 • dopravu busem nebo mikrobusem
 • průvodce
 • zákonné pojištění

Cena nezahrnuje

 • vstupy
 • fakultativní výlety
 • cestovní pojištění
 • vízum

Slevy

 • Při zakoupení zájezdu do 1.3.2020 (termín 26.9. - 3.10.2020) (sleva: -1000 Kč)

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 9.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2020/2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2020/2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2020!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,09 Kč
euro 26,18 Kč
Chorvatsko kuna 3,50 Kč

Počasí