CK Pohoda Maroko Zájezd č. 527200

MAROCKÉ KRÁLOVSTVÍ - Velký okruh zemí ve stylu Pohádek tisíce a jedné noci

Maroko
Agadir, Casablanca
V ideálním podzimním termínu vás vtáhneme do kulis arabských pohádek. A v nich vystupují…

8Počet dnů:

22.10.2023Termíny od:

27 990 Kč Cena od:

8 - denní zájezd

V ideálním podzimním termínu vás vtáhneme do kulis arabských pohádek. A v nich vystupují karavany velbloudů, tradičně odění komparsisté, drzé opice, kejklíři, orientální tanečníci, neomylný král nebo jezdci na koních a oslech. Všichni vystupují na pozadí zasněžených štítů nejvyšších hor severní Afriky, minaretů věhlasných mešit, královských paláců, středověkých barvíren kůží, hliněných hradů a vesnic, hlubokých kaňonů, zelených oáz, olivových hájů, snově tvarovaných písečných dun nebo bouřícího oceánu. Maroko má unikátní polohu mezi Středomořím na severu, nekonečnou pustou Saharou na východě i jihu a nedozírným Atlantikem na západě. Jde o konzervativní a bezpečnou monarchii, jejíž vládce je potomkem proroka Mohammeda. Nejzápadnější země orientálního světa představuje nejatraktivnější cestovatelský cíl v severní Africe.

Zájezd provází Mgr. Petra Pavlíková.

Ubytování: hotel ***

dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a TV
Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 3.500,- Kč.

Stravování: polopenze

Snídaně i večeře jsou servírované.

Doprava: letecky

z Prahy

Program zájezdu

1. den:Odlet do Maroka. Let z Prahy trvá přibližně 4 hodiny. Přílet do MARRÁKEŠE, metropole jižního Maroka a jednoho z nejorientálnějších měst světa. Po ubytování prohlídka historického centra královského města, které dalo jméno celé zemi. Marrákeš svírají 19 km dlouhé červené hradby a dominuje jí slavný minaret Koutobia ze 12. století. Labyrint tržišť a uliček s tradičními řemesly (včetně barvíren kůží), náměstí Jemaa el Fna s akrobaty, zaklínači, vypravěči nebo tanečníky, zřejmě nejživější prostranství v celé zemi. Večeře a nocleh.
2. den:Výlet k Atlantiku do nejpůsobivějšího marockého přímořského města – ESSAUWIRA s koloniálními hradbami a městskou výstavbou, orientálními trhy a rybářským přístavem. Písečná poušť tady končí až vlnách Atlantiku, vyhlídky na Purpurové ostrovy. Návrat do Marrakeše. Návštěva zahrad Menara, jimž vytváří kulisu hradba pohoří Atlas. Večeře a nocleh.
3. den:Dopoledne přejezd do největšího marockého města. Program v nejpůsobivější části CASABLANKY. Prohlídka Hassanovy mešity, která vyrůstá přímo z Atlantiku a je nejvyšší náboženskou stavbou světa a zároveň největší africkou islámskou svatyní. Odpoledne prohlídka marocké metropole RABAT – sídlo krále, mauzoleum marockých panovníků, labyrint tržišť starého města, středověká kasba s andaluskou čtvrtí a výhledy na ústí řeky Bou Regreg, pozůstatky mešity, která měla být ve 12. století největší na světě, a opevněné středověké mauzoleum merenidských sultánu – Chellah. Večeře a nocleh.
4. den:Dopoledne prohlídka prohlídka královského města MEKNES, které bylo za vlády megalomanského sultána Moulaye Ismaila v 17. století, jednou ze světových metropolí – medresa, hlavní náměstí, hradby a trhy. Odpoledne prohlídka královského FESU, který je nejzachovalejším středověkým městem v Africe. Fes kdysi patřil ke světovým metropolím, dodnes zůstává intelektuálním centrem země – královský palác, rozlehlá medina s labyrintem tržišť a tradičních řemesel (včetně fotogenických barvíren kůže), medresa z merenidského období, Kairuanská mešita s nejstarší univerzitou na světě, ochutnávka gastronomických specialit, vyhlídka na město. Večeře a nocleh.
5. den:Dopoledne cesta přes Střední Atlas – cedrové a korkové lesy, fotografování opic. Odpoledne příjezd na Saharu, vyhlídka na oázu a kaňon Ziz. Večer fakultativní výlet džípy na Saharu (cca 35 €) – písečné duny ERG CHEBBI, které dosahují výšky až 100 m. Možnost projížďky na velbloudech, pozorování západu slunce na poušti. Večeře a nocleh v pouštním městě Erfoud. Večeře a nocleh.
6. den:Procházka v KAŇONU TODRA, který svírají až 250 m vysoké stěny Atlasu, vyhlídky na hliněnou vesnici – ksar v datlové oáze TINERHIR. Cesta berberských ksúrů a kaseb s fotogenickými zastávkami v místech, kde se zastavil čas ve středověku. Fakultativní výlet džípy do útrob Atlasu k jedinečným přírodním kulisám (cca 50 €). Večeře a nocleh.
7. den:Zastávky v oáze SKOURA, kde se nachází nejpůsobivější berberská kasba (hliněný hrad), a v OURZAZATE, které představuje centrum východního Maroka s hradem berberského paši. Prohlídka největší marocké opevněné vesnice – AIT BENHADDOU, která bývala důležitou zastávkou karavan, jež putovaly z Timbuktu napříč Saharou. Původní hliněná architektura na působivém místě pod Vysokým Atlasem posloužila jako filmová kulisa při natáčení Gladiátora nebo Království nebeského. Přejezd Vysokého Atlasu, nejvyšších hor severní Afriky přes průsmyk Tizi-n-Tichka ve výšce 2.300 m. Večer příjezd do Marrákeše. Večeře a nocleh.
8. den:Dopoledne prohlídka nejvýznamnějších marrákešských památek – medresa a mauzoleum z éry saadských sultánů, palác Bahia – sídlo velkovezíra. Odpoledne transfer na letiště v Marrákeši. Odlet do Prahy. Návrat do ČR.
Benhaddou Essaouira Fes Maroko 1 Maroko 2

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní D
22.10.2023 29.10.2023 8 27 990 Kč rezervovat

Vysvětlivky

 • D: Cena za osobu

Cena zahrnuje

 • 7x ubytování s polopenzí v hotelech***
 • obousměrnou letenku
 • letištní taxy
 • dopravu minibusem po Maroku
 • průvodce
 • zákonné pojištění

Cena nezahrnuje

 • Vstupy
 • fakultativní výlety
 • cestovní pojištění
 • Orientační částka na vstupy a jízdenky: cca 100 EUR

Příplatky

 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3990 Kč)

Slevy

 • Při zakoupení zájezdu do 31.03.2023 (sleva: -1000 Kč)

Agadir

Nejznámější marocké letovisko, ležící na pobřeží Atlantického oceánu, bylo znovu vybudováno po zemětřesení v roce 1960 a nabízí 9 km dlouhé písčité pláže. Město se může pochlubit příjemným klimatem se 300 dny slunečního svitu v roce. Skládá se jak z přímořské části s hotely všech kategorií, tak i z části městské, kde je možno najít dostatek obchodů i typických malých krámků s místními produkty. V blízkosti města se nachází golfové hřiště. Cesta z letiště do hotelů trvá cca 45 minut.

Casablanca

Casablanca, arabsky Dár al-Bajdá – největší město a přístav v Maroku u Atlantského oceánu; 2,9 mil. obyvatel (1990). Je největším hospodářským střediskem státu s významným průmyslem hutnickým, strojírenským, automobilovým, loďařským, chemickým, textilním, polygrafickým, stavebních hmot, potravinářským a energetickým (dvě tepelné elektrárny). Jsou zde dvě mezinárodní letiště a přístav, vyvážející fosfáty, patří k největším v Africe. Casablanca byla vybudována ve 2. pol. 18. stol. (na místě města Anfa ze 7. stol., rozbořeného 1468 Portugalci). V roce 1907 byla okupována francouzskou armádou a v roce 1942 obsazena vojsky USA. V roce 1943 se stala místem konání konference F. D. Roosevelta a W. Churchilla a v roce 1961 konference hlav afrických států o neokolonialismu. Nejvýznamnější pamětihodností města je mešita Hassana II. Ta byla vybudována v letech 1980 až 1993 na počest šedesátin krále Hassana II. Je druhou největší mešitou světa po mešitě v Mekce. Zabírá 2 hektary půdy, částečně získané vybudováním umělého poloostrova v moři (symbolika Alláhova trůnu, který podle koránu stojí na vodě). Do modlitebního sálu se vejde 25 000 lidí a na přilehlé nádvoří dalších 80 000. Čtvercový minaret je vysoký 210 metrů a v noci z něj svítí paprsek ukazující směr k Mekce. Mešita byla postavena z celonárodní sbírky, do které přispěli prakticky všichni obyvatelé Maroka, často i nedobrovolně (dokonce byla nařízena zvláštní daň), ale nyní jsou na mešitu všichni patřičně hrdí. Costa: 1615 Marrakeš – fakultativní výlet s průvodcem, cca 13 hod. za 112 EUR – včetně oběda Costa: 1616 Casablanca & mešita Hassana II. – fakultativní prohlídka města s průvodcem, cca 4 hod. za 50 EUR

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ČT: 10:00 - 17:00
ÚTERÝ: 12:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2023/2024!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2023/2024!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

PAŘÍŽ SVÁTEČNÍ s ubytováním - od 3.990 Kč!!

PAŘÍŽ autobusem, VŠE V CENĚ!!! KLIKNI
03. - 06.07.2023
28.09. - 01.10.2023

Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,03 Kč
euro 23,52 Kč

Počasí