CK Pohoda Rakousko Zájezd č. 499915

TO NEJLEPŠÍ ZE ŠTÝRSKA - s výletem do slovinského Mariboru

Rakousko

zájezd s výletem do slovinského Mariboru, historická města, alpské vyhlídky, hřebčín…

6Počet dnů:

05.06.2018Termíny od:

7 490 Kč Cena od:

6 - denní zájezd

zájezd s výletem do slovinského Mariboru, historická města, alpské vyhlídky, hřebčín lipicánů, jedinečné lázně, vinná stezka i zámek Karla Schwarzenbergra, dva státy z jednoho horského hotelu

Ubytování: hotel ***

5x nocleh s polopenzí ve dvoulůžkových pokojích (s vlastním příslušenstvím, TV a fénem) v hotelu*** Gasthof Moasterhaus v Hirscheggu - Salzstieglu v rakouském Štýrsku. Hotel leží ve výšce 1.300 m n.m., asi hodinu jízdy na západ od štýrské metropole Graz. Dává k dispozici saunu. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 3.000,- Kč.

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:V 6.00 hodin ráno (5.6.) odjezd od stanice metra Strašnická (V Olšinách, Praha 10) a v 8.00 hodin z Č. Budějovic – Dlouhá louka (prodejna Peugeot). Přejezd do Rakouska. Odpoledne prohlídka štýrské metropole GRAZ, jejíž rozsáhlé historické centrum bylo zapsáno na seznam památek UNESCO, a výjezd lanovkou na kopec Schlossberg s pozůstatky opevnění, parkem a slavnou Hodinovou věží. Ubytování a večeře.
2. den:Celodenní výlet do východního Slovinska: prohlídka druhého největšího slovinského města MARIBOR – historické město na řece Drávě, nejstarší vinná réva na světě, degustace vína v největším vinném sklepě na světě. Malebná přístavní čtvrť Lent. Odpoledne výjezd lanovkou na nejvyšší horu pohoří Pohorje – Črni vrh 1.542 m). Návrat do Rakouska. Večeře a nocleh v hotelu.
3. den:VINNÁ STEZKA na jihu Štýrska: Lehká pěší túra – takzvaná Glanzer Hoftour (tj. túra po statcích v Glanzu) – je vhodnou příležitostí, jak pěšky objevovat pochoutky lokálních výrobců. Zvláště půvabná je také ulička glanzských vinných sklípků, která se vine mezi vinicemi. Na každém kroku tu narazíte na „klapotec“- větrné kolo, jehož úkolem je odhánět od vinných hroznů neodbytné ptáky. A kdo vystoupí na Eorykogel, spatří na vlastní oči největší vinný hrozen na světě. Vesnice Kitzeck im Sausal se nachází v jižním Štýrsku ve vrchovině západně od města Leibniz. Tyčí se na hřebeni mezi dosti strmými svahy, vesměs pokrytými vinicemi. Je zde jedno z center vinařství ve Štýrsku a nedaleko se nacházejí nejvýše položené rakouské vinice (600 m.n.m.). Ve vesnici vzniklo zajímavé muzeum vinařství. Večeře a nocleh v hotelu.
4. den:Program v okolí Grazu: EGGENBERG - prohlídka zámku slavného rodu Eggenbergů s barokními interiéry a velkou zahradou, LURGROTTE - nejrozsáhlejší krápníková jeskyně v Rakouska a STÜBINGU - největšího rakouského skanzenu v podhorské přírodě. Návštěva hřebčína v PIBERU – chov lipicánů. Večeře a nocleh v hotelu. 5.den - Dopoledne prohlídka BÄRNBACHU - originálního kostela s poutní cestou všech náboženství s barevnými branami, poté cesta do klimatických lázní ST. RADEGUND a výjezd lanovkou na vrcholek Schöckl – pohodlná panoramatická cesta, možnost občerstvení v horské restauraci. Odpoledne zastávka v termálních lázních BAD BLUMAU s jedinečnou architekturou věhlasného Hundertwassera - četné barevné budovy zasazené do travnatého svahu. Večeře a nocleh v hotelu.
5. den:Dopoledne prohlídka BÄRNBACHU - originálního kostela s poutní cestou všech náboženství s barevnými branami, poté cesta do klimatických lázní ST. RADEGUND a výjezd lanovkou na vrcholek Schöckl – pohodlná panoramatická cesta, možnost občerstvení v horské restauraci. Odpoledne zastávka v termálních lázních BAD BLUMAU s jedinečnou architekturou věhlasného Hundertwassera - četné barevné budovy zasazené do travnatého svahu. Večeře a nocleh v hotelu.
6. den:Po snídani program v centrální a západní části Štýrska: zastávka v JUDENBURGU – městě, které bylo ve středověku obchodním centrem Štýrska, návštěva kláštera ST. LAMBRECHT a putování po stopách Karla Schwarzenberga v MURAU – zámek rodiny Schwarzenbergů nad malebným městem. V pozdních večerních hodinách návrat domů.
Graz Štýrsko Štýrsko 1

Termíny a ceny

Vysvětlivky

  • D: Cena za osobu

Cena zahrnuje

  • 5x ubytování v horském penzionu***
  • 5x polopenzi
  • pobytovou taxu
  • dopravu klimatizovaným busem s WC
  • průvodce
  • komplexní cestovní pojištění
  • zákonné pojištění

Cena nezahrnuje

  • vstupy cca 70 EUR/os
  • jednolůžkový pokoj 3000 Kč/os

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 9.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET PRO, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2018/2019!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2018/2019!!! KLIKNI ZDE:

AUTOSALON ŽENEVA 2019!! CENA 1.899 Kč/os!!

TERMÍNY NA ROK 2019!! KLIKNI!!

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.399 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2018/2019!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,28 Kč
euro 25,80 Kč
Chorvatsko kuna 3,48 Kč

Počasí