CK Pohoda Norsko Zájezd č. 474356

NORSKO - za krásami severské přírody

Norsko

Skandinávie je země jako stvořená pro milovníky přírody. V panenské krajině pod severním…

7Počet dnů:

13.07.2020Termíny od:

8 990 Kč Cena od:

7 - denní zájezd

Skandinávie je země jako stvořená pro milovníky přírody. V panenské krajině pod severním polárním kruhem poznáte skutečný ráj na zemi. Horské hřebeny, náhorní plošiny, hluboké zdravé lesy, zelená údolí, louky, jezera s průzračnou vodou, fjordy – hluboko do vnitrozemí sahající vodní plochy, to je příroda severu. Poznáte severské noci, při troše štěstí i polární záři. Navštívíte národní parky Norska, kde podniknete nenáročnou turistiku v kouzelné přírodě. Dále během zájezdu poplujete nejen přes moře, ale i přes známý Norddalsfjord s romantickou okolní krajinou. Navštívíte lyžařská střediska, malebná městečka, vesničky s dřevěnou lidovou architekturou. Budete moci dle Vašeho zájmu navštívit muzea, která se ve Skandinávii nedají nenavštívit. Seznámíte se s vysokou životní úrovní severu, poznáte zemi tolerantních lidí, na první pohled chladných, jimž ale nechybí upřímnost a srdečnost.

Ubytování: chata

4x ubytování ve „skandinávských chatkách“ s možností vaření, 2x zámořský trajekt, 1x trajekt přes fjord

Stravování: vlastní

Doprava: autokarem

trasa Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 20.00 hodin) – Ústí nad Labem

Program zájezdu

1. den:Odjezd v odpoledních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 20.00 hodin) a Ústí nad Labem. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN okolo Berlína do Rostocku nebo Puttgardenu na krátký trajekt do dánského Gedseru nebo Rodby.
2. den:Po připlutí v Dánsku přejezd přes Öresundskou úžinu a nedávno otevřený 9 km dlouhý most Öresundbron z dánské Kodaně do švédského Malmö. Cesta jižním pobřežím okolo Göteborgu do Norska. Ubytování a nocleh.
3. den:Přejezd podél největšího norského jezera Mjösa do Lillehammeru – proslulého lyžařského centra a dějiště ZOH 1994. Výjezd ke skokanským můstkům s jedinečnou vyhlídkou. Prohlídka nejhezčího norského muzea v přírodě Maihaugen, při které se neubráníte pocitu, že jste se ocitli ve světě pohádek. Procházka příjemnou pěší zónou města. Přejezd známým údolím Gudbrandsdalen s peřejnatou řekou Logen na ubytování v oblasti Vinstry.
4. den:Fascinující trasa ZLATÁ CESTA SEVERU – turisticky nejvyhledávanější oblast Norska s fantastickou krajinou hor, jezer, fjordů a vodopádů. Výjezd autokarem na horu DALSNIBBA (1476 m) s fascinujícími výhledy na okolní pohoří. GEJRANGERSKÝ FJORD – možnost jízdy lodí po údajně nejkrásnějším fjordu v Norsku s výhledy na známé vodopády Sedm sester, Ženich a Nevěstin závoj. Pokračování serpentinovou ORLÍ cestou do EIDSDALU a lodí přes NORDDALSFJORD do Linge. Zastávka na vyhlídce nad TROLÍ CESTOU u mohutného vodopádu STIGFOSS. TROLÍ CESTA, vystavěná ve strmé stěně a překonávající výšku 900 metrů, je nejznámější norskou serpentinovou silnicí a nejfotografovanějším místem v Norsku. Sjezd Trolí cestou do divokého údolí Romsdalen. TROLÍ STĚNA – zastávka u nejvyšší skalní kolmé stěny Evropy. SLETTEFOSS – zastávka u peřejí řeky Raumy. Návrat na ubytování údolím Romsdalen a Gudbrandsdalen.
5. den:Celodenní výlet k největšímu evropskému ledovci JOSTEDALSBREEN. Přejezd divoce drsnou krajinou Strynského pohoří do městečka STRYN, známého centra turistiky. Cesta podél jezer, fjordů a strmých skal k ledovci BRIKSDALSBREEN, nejpůvabnějšímu splazu ledovce Jostedalsbreen. Nenáročná vycházka horským údolím s mnoha vodopády k mohutnému ledovcovému splazu. Návrat na ubytování.
6. den:Přejezd do hlavního města Norska OSLA. Návštěva poloostrova BYGDOY s možností prohlídky legendárních muzeí vikingů, Fram, případně Kontiki. Přejezd lodí přes OSLOFJORD do centra města. Pěší prohlídka zahrnující hlavní pozoruhodnosti města: přístav, radnici – symbol města, pevnost Akershus, dóm, parlament, divadlo, královský zámek, Frognerpark. Po celodenní prohlídce města odjezd směr Švédsko.
7. den:Přejezd ze Švédska přes Öresundský most do Dánska. Krátkým trajektem (cca 60 minut) z Gedseru nebo Rodby do Německa. Tranzit SRN okolo Berlína a příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
Norsko 3 Norsko Norsko 2

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
13.07.2020 19.07.2020 7 8 990 Kč rezervovat
03.08.2020 09.08.2020 7 8 990 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem
  • průvodce
  • 4x ubytování ve „skandinávských chatkách“ s možností vaření
  • 2x zámořský trajekt
  • 1x trajekt přes fjord
  • poplatek za vysokohorskou cestu
  • mýtné za Öresundský most
  • kompletní „Cestovní pojištění“
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • vstupy

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 9.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2020/2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2020/2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.399 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2020!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 23,76 Kč
euro 26,67 Kč
Chorvatsko kuna 3,53 Kč

Počasí