CK Pohoda Norsko Zájezd č. 474356

NORSKO - za krásami severské přírody

Norsko

Skandinávie je země jako stvořená pro milovníky přírody. V panenské krajině pod severním…

7Počet dnů:

09.07.2018Termíny od:

8 990 Kč Cena od:

7 - denní zájezd

Skandinávie je země jako stvořená pro milovníky přírody. V panenské krajině pod severním polárním kruhem poznáte skutečný ráj na zemi. Horské hřebeny, náhorní plošiny, hluboké zdravé lesy, zelená údolí, louky, jezera s průzračnou vodou, fjordy – hluboko do vnitrozemí sahající vodní plochy, to je příroda severu. Poznáte severské noci, při troše štěstí i polární záři. Navštívíte národní parky Norska, kde podniknete nenáročnou turistiku v kouzelné přírodě. Dále během zájezdu poplujete nejen přes moře, ale i přes známý Norddalsfjord s romantickou okolní krajinou. Navštívíte lyžařská střediska, malebná městečka, vesničky s dřevěnou lidovou architekturou. Budete moci dle Vašeho zájmu navštívit muzea, která se ve Skandinávii nedají nenavštívit. Seznámíte se s vysokou životní úrovní severu, poznáte zemi tolerantních lidí, na první pohled chladných, jimž ale nechybí upřímnost a srdečnost.

Ubytování: chata

4x ubytování ve „skandinávských chatkách“ s možností vaření, 2x zámořský trajekt, 1x trajekt přes fjord

Stravování: vlastní

Doprava: autokarem

trasa Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 20.00 hodin) – Ústí nad Labem

Program zájezdu

1. den:Odjezd v odpoledních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 20.00 hodin) a Ústí nad Labem. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN okolo Berlína do Rostocku nebo Puttgardenu na krátký trajekt do dánského Gedseru nebo Rodby.
2. den:Po připlutí v Dánsku přejezd přes Öresundskou úžinu a nedávno otevřený 9 km dlouhý most Öresundbron z dánské Kodaně do švédského Malmö. Cesta jižním pobřežím okolo Göteborgu do Norska. Ubytování a nocleh.
3. den:Přejezd podél největšího norského jezera Mjösa do Lillehammeru – proslulého lyžařského centra a dějiště ZOH 1994. Výjezd ke skokanským můstkům s jedinečnou vyhlídkou. Prohlídka nejhezčího norského muzea v přírodě Maihaugen, při které se neubráníte pocitu, že jste se ocitli ve světě pohádek. Procházka příjemnou pěší zónou města. Přejezd známým údolím Gudbrandsdalen s peřejnatou řekou Logen na ubytování v oblasti Vinstry.
4. den:Fascinující trasa ZLATÁ CESTA SEVERU – turisticky nejvyhledávanější oblast Norska s fantastickou krajinou hor, jezer, fjordů a vodopádů. Výjezd autokarem na horu DALSNIBBA (1476 m) s fascinujícími výhledy na okolní pohoří. GEJRANGERSKÝ FJORD – možnost jízdy lodí po údajně nejkrásnějším fjordu v Norsku s výhledy na známé vodopády Sedm sester, Ženich a Nevěstin závoj. Pokračování serpentinovou ORLÍ cestou do EIDSDALU a lodí přes NORDDALSFJORD do Linge. Zastávka na vyhlídce nad TROLÍ CESTOU u mohutného vodopádu STIGFOSS. TROLÍ CESTA, vystavěná ve strmé stěně a překonávající výšku 900 metrů, je nejznámější norskou serpentinovou silnicí a nejfotografovanějším místem v Norsku. Sjezd Trolí cestou do divokého údolí Romsdalen. TROLÍ STĚNA – zastávka u nejvyšší skalní kolmé stěny Evropy. SLETTEFOSS – zastávka u peřejí řeky Raumy. Návrat na ubytování údolím Romsdalen a Gudbrandsdalen.
5. den:Celodenní výlet k největšímu evropskému ledovci JOSTEDALSBREEN. Přejezd divoce drsnou krajinou Strynského pohoří do městečka STRYN, známého centra turistiky. Cesta podél jezer, fjordů a strmých skal k ledovci BRIKSDALSBREEN, nejpůvabnějšímu splazu ledovce Jostedalsbreen. Nenáročná vycházka horským údolím s mnoha vodopády k mohutnému ledovcovému splazu. Návrat na ubytování.
6. den:Přejezd do hlavního města Norska OSLA. Návštěva poloostrova BYGDOY s možností prohlídky legendárních muzeí vikingů, Fram, případně Kontiki. Přejezd lodí přes OSLOFJORD do centra města. Pěší prohlídka zahrnující hlavní pozoruhodnosti města: přístav, radnici – symbol města, pevnost Akershus, dóm, parlament, divadlo, královský zámek, Frognerpark. Po celodenní prohlídce města odjezd směr Švédsko.
7. den:Přejezd ze Švédska přes Öresundský most do Dánska. Krátkým trajektem (cca 60 minut) z Gedseru nebo Rodby do Německa. Tranzit SRN okolo Berlína a příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
Norsko 3 Norsko Norsko 2

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • doprava zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem
  • průvodce
  • 4x ubytování ve „skandinávských chatkách“ s možností vaření
  • 2x zámořský trajekt
  • 1x trajekt přes fjord
  • poplatek za vysokohorskou cestu
  • mýtné za Öresundský most
  • kompletní „Cestovní pojištění“
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • vstupy

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,51 Kč
euro 26,15 Kč
Chorvatsko kuna 3,46 Kč

Počasí