CK Pohoda Německo Zájezd č. 473

Berlín a slavnost světel

Německo
Berlín, Braniborsko, Postupim
Poznejte německou metropoli Berlín v její skutečně nevšední podobě! Každý říjen se…

3Počet dnů:

08.10.2021Termíny od:

4 990 Kč Cena od:

3 - denní zájezd

Poznejte německou metropoli Berlín v její skutečně nevšední podobě! Každý říjen se Berlín na týden promění večer v pohádkové město s budovami i celými ulicemi osvětlenými jasnými a barevnými světly.

CK si vyhrazuje právo záměn jednotlivých objektů programu. Kupole Říšského sněmu může být uzavřena kvůli aktuálnímu provozu instituce, bývá do ní pouštěno omezené množství návštěvníků a hromadné rezervace někdy bývají zamítnuty. Prosím, uveďte zájem na přihlášce.

Ubytování: hotel

Stravování: vlastní

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd v ranních hod. BERLÍN (UNESCO), CHARLOTTENBURG, zámek pruských králů, třída Kurfürstendamm, Kaiser-Wilhelm Gedächtniskirche, Vítězný sloup, Braniborská brána, Potsdamer Platz a rozsáhlá nová výstavba (Sony Center), Berlínská zeď, bývalý hraniční přechod Checkpoint Charlie s Muzeem útěků aj. Po setmění se město rozzáří barevnými světly v rámci Festivalu světel Festival of Lights – fantastická podívaná na barevně nasvícené město.
2. den:BERLÍN , Říšský sněm (nutná rezervace), historický střed Berlína a Muzejní ostrov, moderní architektura Hauptbahnhof, třídy Unter den Linden a Friedrichstrasse, Opera, katedrála sv. Hedviky, Francouzský kostel, Humboldtova univerzita, dóm (hroby králů, z kupole výhled na město), Alexanderplatz s televizní věží (365 m), Červená radnice, dále muzea na Muzejním ostrově. Variantně projížďka lodí po Sprévě. Večer Festival světel – fantastická podívaná na barevně nasvícené město, bohaté doprovodné programy, účast pozdě do noci, možnost večerní prohlídky osvětleného Berlína v turistických busech (500 Kč, nutná rezervace).
3. den:Babí léto v Postupimských parcích : cestou zastávka ve Vědeckém parku Alberta Eisteina u observatoře Einsteinova věž. POSTUPIM (POSTDAM ), hl. m. spolkové země Braniborsko ), Sanssouci, Neues Palais, Neue Kammern. Procházka rozlehlým barevným parkem s pavilóny, fontánami a sochami (Čínský pavilón, Římské lázně, zámek Charlottenhof, Cecillienhof). Fakult. MHD prohlídka centra města POSTUPIM (Braniborská brána, chrám sv. Mikuláše, radnice, holandská čtvrť („Malý Amsterdam“), ruská čtvrť Alexandrowka, česká čtvrť Nowawes. Variantně individuální návštěva BERLÍNA vlakem S-Bahn a tramvají. Návrat do ČR do půlnoci.
Berlín 1 Berlín 2

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
08.10.2021 10.10.2021 3 4 990 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje)
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • pobytové taxy, plavbu lodi a vstupné (cca 70 Euro)

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 110 Kč)
  • 2x snídaně (příplatek: 460 Kč)
  • záloha za rezervaci prohlídky osvětleného Berlína v autobuse - 2 hodiny (příplatek: 500 Kč)
  • rezervace Reichstagu (nutno uvést již při přihlášení, pozdější změny většinou nejsou možné, k rezervaci je nutné uvést číslo cestovního dokladu) (příplatek: 100 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 1400 Kč)

Berlín

Hlavní město SRN leží v jezernaté, nížinné krajině Braniborska. Po 2. svět. válce byl Berlín rozdělen na 4 okupační sektory - z vých. sektoru se stalo hl. město NDR, ostatní tvořily zvláštní politický útvar. Rozštěpení završila v r.1961 stavba "berlínské zdi", která měla zabránit emigraci obyvatel z východu na bohatší západ. Berlínská zeď byla stržena v r.1990 po pádu komunismu.Tradičním centrem Berlína je Alexanderplatz, náměstí s dominantou televizní věže a chrámem Panny Marie. Místní třída Kurfürstendamm je obchodním, nákupním a kulturním centrem města.

Braniborsko

Braniborsko leží na východě Německa a jeho hlavním městem je Postupim. Obklopuje městský stát Berlín a sousedí s Polskem (na východě) a se spolkovými zeměmi Meklenbursko-Přední Pomořansko (na severu), Sasko (na jihu), Sasko-Anhaltsko (na západě), a Dolní Sasko (na severozápadě).

Postupim

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,50 Kč
euro 25,91 Kč
Chorvatsko kuna 3,42 Kč

Počasí