CK Pohoda Itálie Zájezd č. 246887

SICÍLIE – velký okruh ostrovem boha Slunce

Itálie
Sicílie
Lodí z Neapole, nízká cena s polopenzí, kompletní program na Sicílii, Etna i antika,…

9Počet dnů:

13.10.2018Termíny od:

12 490 Kč Cena od:

9 - denní zájezd

Lodí z Neapole, nízká cena s polopenzí, kompletní program na Sicílii, Etna i antika, Liparské ostrovy a Amalfi, normanské památky, tři moře.

PŘI ZAKOUPENÍ ZÁJEZDU DO 30.04. 2020 SLEVA 500,- Kč/osoba

LŮŽKO V KAJUTĚ PŘI PLAVBĚ NA SICÍLII V CENĚ ZÁJEZDU

ZÁJEZD S TRANZITNÍM UBYTOVÁNÍM

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 19.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň.

Program zájezdu

1. den:Večer odjezd z Prahy (cca 19.00 hodin), Berouna, Rokycany a Plzně. Noční přejezd do Itálie.
2. den:V odpoledních hodinách příjezd do jižní Itálie do přístavního města Neapole. V případě časové rezervy prohlídka města. Nalodění na trajekt, ubytování v kajutách a noční plavba na Sicílii.
3. den:V ranních hodinách vylodění na Sicílii. Nechme hned své kroky vést do PALERMA – hlavního města ležícího na úbočí Monte Pelegrino, v jakémsi přírodním amfiteátru zvaném Conca d‘Oro (Zlatá mušle). Nádhernou polohu navíc umocňuje přístav a město samotné. Okouzlí Vás zašlá krása jeho zákoutí, orientální atmosféra tržišť a uliček i velkolepost paláců, kostelů a katedrály. Okouzlí Vás ojedinělá směsice arabských a evropských vlivů, směsice architektury od islámské přes normanskou a barokní až k secesní moderně. Poté se společně projdeme malebným městečkem MONREALE, v jehož středu na nás čeká jedinečnými mozaikami vyšňořený dóm a k němu přilehlý benediktinský klášter založený počátkem 12. století. Oba náleží k nejvýznamnějším normanským památkám Sicílie. Odjezd na večeři do hotelu a nocleh.
4. den:Snídaně. Prohlédneme si bývalé fénické město ERICE balancující na 700 m vysoké skále nad provincií Trapani. V minulosti bylo centrem kultu bohyně plodnosti Venus Erycina. Její chrám stával na místě dodnes dochovaného normanského hradu za veřejnými zahradami Villy Balio. Dnes však v celém městě ze všech koutů dýchá středověk. A potom sjedeme do SEGESTY. Podle pověsti zde původní osadu založili potomci obyvatel starověké Troje, kteří zde začali budovat chrám kolosálních rozměrů. Ten sice zůstal nakonec nedokončen, ale i tak jsou zříceniny antické svatyně malebně zasazené v pěkné krajině jedním z nejlákavějších cílů ostrova. Antiku potkáme ale hlavně v AGRIGENTU. Moderní město se rozprostírá v místech, kde dříve stál Akragas, jedno z předních měst antického světa. Nás však budou nejvíce zajímat významné památky řecké kolonizace, ÚDOLÍ CHRÁMŮ s nejzachovalejší, ale i největší starověkou řeckou svatyní. Odjezd do hotelu na večeři a nocleh.
5. den:Snídaně. Cesta na jižní pobřeží Sicílie a navštívíme unikátní barokní městečko NOTO, které bylo postaveno na zelené louce nejlepšími architekty na přelomu 17. – 18. století. Prohlédneme si impozantní katedrálu svatého Corrada, honosné šlechtické paláce a kláštery. Posedíme v cukrárně a ochutnáme sicilskou specialitu cassatu. K nejvýznamnějším a podle římského konzula Cicera také k nejkrásnějším řeckým městům 5. – 3. století před Kristem náležely SYRAKUSY, které byly před 2 400 lety největším městem na světě a podle římského Cicerona patřily k nejkrásnějším metropolím. Rodiště jednoho z nejvýznamnějších středověkých vědců a vynálezců – Archimeda. Perlou starého centra je ohromující dóm. Barokní průčelí zakrývá starověký chrám bohyně Athény. Nedaleko se nacházejí ruiny Appolonova chrámu, nejstarší dórské svatyně na Sicílii a mnoho dalších významných pamětihodností. Pojďte s námi poznávat to nejzajímavější. Večeře v hotelu a nocleh.
6. den:Snídaně. Už je načase si alespoň na chvilku odpočinout od ruchu měst a náročnosti muzeí a galerií. Vyjeďme tedy na nejvyšší horu Sicílie, sopku ETNU. Při procházce krajinou s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery si budete připadat jako na Měsíci. Majestátnost sopky Etny vynikne při pohledu z města TAORMINA – okouzlující městečko je situováno na terase nad mořem a na mnohé své návštěvníky působí jako „okno do moderního světa“. Návštěvníkům nabízí rozmanité požitky – bezpočet restaurací a hotelů i písečné pláže hluboko dole. Nejvěhlasnější zdejší památkou je římské divadlo. Večeře v hotelu, nocleh.
7. den:Snídaně. Dnes čeká zájemce výlet lodí z města MILAZZO na LIPARSKÉ OSTROVY, které jsou známé svou sopečnou aktivitou. Kráter na ostrově VULCANO doutná a je cítit po síře. Kdo na něj vystoupí, je odměněn fantastickým rozhledem po celém souostroví. Místní půda je prosycena podzemními plyny. Tam, kde vyvěrají na povrch, vzniklo sirné bahenní jezírko. Koupel v něm má blahodárné účinky. Osvěžení můžeme najít na černé či bílé sopečné pláži. Ještě však nesmíme opomenout výlet bárkou kolem vulkanických skalních útvarů a návštěvu starobylého města LIPARI – přístavního a obchodního centra ostrova Lipari a celého souostroví, města s akropolí a barokními kostely. Tady se projdeme pitoreskními uličkami a ochutnáme kapary i sladké víno malvasie. Po návratu na Sicílii přejedeme do přístavu MESSINA a ještě za světla se budeme plavit mytickým průlivem mezi pevninskou Itálií a Sicílií, mezi Tyrhénským a Jónským mořem, mezi bájnými příšerami Skyllou a Charybdou. Vylodění v přístavu Villa San Giovanni. Ubytování v hotelu , večeře a nocleh v oblasti severní Kalábrie.
8. den:Snídaně. Průjezd Kalábrií do SALERNA, které je druhým největším městem Kampánie – sídlo provincie. Prohlídka města s pěknou promenádou a jedinečnou normanskou katedrálou, v níž jsou uloženy ostatky evangelisty Matouše. Na konci 11. století bylo Salerno hlavním městem jižní Itálie a při katedrále byla zřízena vysoká lékařská škola, nejstarší v Evropě. Výlet lodí podél „Božského pobřeží“ s kolmými útesy a terasovitými vinicemi, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Prohlídka malebného městečka AMALFI, jež bylo před tisíci lety mocnou námořní republikou a jehož znak zdobí i dnes vlajky italských lodí. Amalfi ve středověku dalo Evropě kompas, papír a námořní právo. Prohlídka normanské katedrály svatého Ondřeje, která ukrývá relikvie jednoho z dvanácti apoštolů. Procházka ke „Dračímu kaňonu“ ve vesnici ATRANI, kde dodnes stojí kostel, kde byla před tisíci lety korunována dóžata námořní republiky. Možnost výletu bárkou do Smaragdové jeskyně nebo odpočinek městské pláži. Ve večerních hodinách odjezd.
9. den:Odpoledne návrat domů.
LIPARSKÉ OSTROVY AGRIGENTU ETNA LIPARSKÉ OSTROVY MONREALE NEAPOL NEAPOL PALERMA SEGESTY SEGESTY SYRAKUS SYRAKUS

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • 5x ubytování s polopenzí v hotelech ***
  • 1x ubytování v kajutách na trajektu na Sicílii
  • trajekt na Sicílii a zpět (Neapol – Palermo a zpět přes Messinskou úžinu)
  • dopravu klimatizovaným busem
  • průvodce
  • komplexní cestovní pojištění
  • zákonné pojištění

Cena nezahrnuje

  • Lodní výlety (cca 60 €), lanovky (cca 40 €) a vstupy

Slevy

  • CENA JE PLATNÁ PŘI KOUPI DO 30.04.2020

Sicílie

Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a zároveň největším a nejjižnějším regionem v Itálii. Od italské pevniny je oddělen Messinskou úžinou, která v nejužším místě měří jen 3 km. Od Afriky je Sicílie vzdálena asi 140km. Ostrov má trojúhelníkovitý tvar a omývají jej 3 moře – ze severu Tyrhénské, z jižní strany Středozemní a z východu Jónské. K Sicílii patří také velké množství ostrovů: na severu jsou to ostrovy Eolie (Liparské), ostrov Ustica, na západě ostrovy Egadi a na jihu souostroví Pelagie a Pantelleria. Ostrov Sicílie je rozdělen do 9-ti provincií – Agrigento, Caltanisetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa a Trapani. Hlavním městem ostrova je Palermo. Tipy na výlet: Palermo, jehož centrum tvoří křižovatka a náměstí Piazza Vigliena, které Sicilané neznají jinak než „ I Quattro Canti“ (Čtyři rohy) a odkud se dá jen za pár minut dojít k nejzajímavějším pamětihodnostem města – Normanský palác s římskými, arabskými a byzantskými slohovými prvky, barokní kostely podél hlavní třídy Corso Vittorio Emanuele, pobřežní promenáda Foro Italico či Villa Giulia s krásnou botanickou zahradou. V městě Palermo má také jedno z hlavních sídel italská mafie. Trapani přístav, který leží na západní straně ostrova a je proslulý zejména svými kostely – katedrála S. Lorenzo, Chiesa del Collegio dei Gesuiti nebo kostel Santa Maria del Gesú. Agrigento, které se rozprostírá v místech, kde v antickém období stál Akragas, jedno z nejvýznamnějších měst tohoto období. Jižně od města Agrigento leží Údolí chrámů (Valle dei Templi), které se řadí k nejpůsobivějším komplexům starořeckých staveb. Město Siracusa (Sirakusy) a jeho Parco Archeologico, muzeum Museo Archeologico Regionale Paolo Orsi, barokní kostel Santa Lucia alla Badia, chrám Athény nebo ruiny Appolonova chrámu. Taormina a její řecké divadlo, odeion, Palazzo Corvaia nebo dóm.

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,51 Kč
euro 26,15 Kč
Chorvatsko kuna 3,46 Kč

Počasí