CK Pohoda Itálie Zájezd č. 106

Sicílie, Liparské ostrovy

Itálie
Sorrento, Sicílie, Neapolský záliv, Liparské ostrovy, Capri, Palermo, Monreale, Vulcano, Tindari, Syrakusy, Cefalú
Tento pobytový zájezd s výlety je organizován s ubytováním a polopenzí v ***hotelu…

10Počet dnů:

01.01.0001Termíny od:

15 990 Kč Cena od:

10 - denní zájezd

Tento pobytový zájezd s výlety je organizován s ubytováním a polopenzí v ***hotelu Capo Skino na nádherném severním pobřeží Sicílie. Trajektem z Neapole připlujete rovnou na Sicílii a zkrátíte si tak dlouhé přejezdy. Kromě odpočinku u moře navštívíte nejvýznamnější památky z dob normanské vlády (Palermo, Monreale, Cefalú) i nejkrásnější přírodní zajímavosti Sicílie (např. stále činná Etna).

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odpoledne odjezd z ČR. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
2. den:Příjezd do NEAPOLE (UNESCO), prohlídka centra města s několika hrady a výhledem na sopku Vesuv. V podvečer nalodění na trajekt Neapol – Palermo. Noční plavba na Sicílii, v ceně kajuty.
3. den:TINDARIS – poutní místo i antické vykopávky položené vysoko nad mořem, pěkná katedrála. CEFALÚ – půvabné historické městečko s normanským dómem, nad kterým se tyčí jako dominanta mohutná skála. Dojezd na ubytování.
4. den:Pobyt u moře.
5. den:Výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO) známé svou sopečnou aktivitou - doutnající sopka Vulcano, možnost výstupu na Velký kráter s krásnými výhledy, koupání v sirném bahenním jezírku s léčivými účinky, na výběr je černá i bílá sopečná pláž. (Lodě se platí na místě.).
6. den:Výjezd na ETNU k dolní stanici lanovky, nejvyšší činná sopka v Evropě. Zájemci mohou (při příznivých povětrnostních podmínkách) dále lanovkou a terénním vozem do výšky cca 3000 m n.m. Nádherná „měsíční“ krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery, obří lávová pole. TAORMINA – okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu.
7. den:Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativní výlet: SYRAKUSY (UNESCO) – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy, barokní katedrála Santa Lucia.
8. den:MONREALE – nádherná katedrála a klášter z doby normanské s bohatou mozaikovou výzdobou, velkolepé mozaiky uvnitř katedrály z 12. století zaujímají plochu 6340 m2. PALERMO – hlavní město Sicílie, rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou. Noční plavba do Neapole, v ceně kajuty.
9. den:ŘÍM (UNESCO) – antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj. Odjezd do Čech, noční přejezd.
10. den:Příjezd do Prahy v odpoledních / večerních hodinách.
Cefalu-01 Cefalu-08 Cefalu-10 Itálie - Monreale - mozaiky monreale - 3 Monreale-06 Monreale-10 Monreale-11 Monreale-12 Ostrov Vulcano-21 Ostrov Vulcano-22 palermo - 1 Palermo-09 Palermo-12 Palermo-16 syrakusy - 2 Syrakusy-21 Taormina-07 vulcano - 2 vulcano - 3

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem
  • průvodce
  • 7x nocleh - 5x nocleh v hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím) a 2x nocleh na trajektu (kabiny)
  • 5x polopenzi

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
  • fakultativní výlet 7. den (příplatek: 350 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 2700 Kč)

Sorrento

Sorrento je pěkná rekreační vesnice na jižním pobřeží Itálie jižně od Neapole. Tuto část pobřeží Itálie považují mnozí za nejhezčí na celém Apeninském poloostrově. Ze Sorrenta můžete směřovat dolů k Positanu, další úžasné pobřežní vesnice. Ze Sorrenta je možné spatřit Capri.

Sicílie

Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a zároveň největším a nejjižnějším regionem v Itálii. Od italské pevniny je oddělen Messinskou úžinou, která v nejužším místě měří jen 3 km. Od Afriky je Sicílie vzdálena asi 140km. Ostrov má trojúhelníkovitý tvar a omývají jej 3 moře – ze severu Tyrhénské, z jižní strany Středozemní a z východu Jónské. K Sicílii patří také velké množství ostrovů: na severu jsou to ostrovy Eolie (Liparské), ostrov Ustica, na západě ostrovy Egadi a na jihu souostroví Pelagie a Pantelleria. Ostrov Sicílie je rozdělen do 9-ti provincií – Agrigento, Caltanisetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa a Trapani. Hlavním městem ostrova je Palermo. Tipy na výlet: Palermo, jehož centrum tvoří křižovatka a náměstí Piazza Vigliena, které Sicilané neznají jinak než „ I Quattro Canti“ (Čtyři rohy) a odkud se dá jen za pár minut dojít k nejzajímavějším pamětihodnostem města – Normanský palác s římskými, arabskými a byzantskými slohovými prvky, barokní kostely podél hlavní třídy Corso Vittorio Emanuele, pobřežní promenáda Foro Italico či Villa Giulia s krásnou botanickou zahradou. V městě Palermo má také jedno z hlavních sídel italská mafie. Trapani přístav, který leží na západní straně ostrova a je proslulý zejména svými kostely – katedrála S. Lorenzo, Chiesa del Collegio dei Gesuiti nebo kostel Santa Maria del Gesú. Agrigento, které se rozprostírá v místech, kde v antickém období stál Akragas, jedno z nejvýznamnějších měst tohoto období. Jižně od města Agrigento leží Údolí chrámů (Valle dei Templi), které se řadí k nejpůsobivějším komplexům starořeckých staveb. Město Siracusa (Sirakusy) a jeho Parco Archeologico, muzeum Museo Archeologico Regionale Paolo Orsi, barokní kostel Santa Lucia alla Badia, chrám Athény nebo ruiny Appolonova chrámu. Taormina a její řecké divadlo, odeion, Palazzo Corvaia nebo dóm.

Neapolský záliv

Velmi úrodný kraj, jehož nedílnou součástí je sopka Vesuv a Neapol, hlavní město Kampánie. Neapolský záliv je jedním z nejnavštěvovanějších míst Itálie. Patří sem především Amalfské pobřeží, kde se pěstují nejušlechtilejší citróny na světě. Na severní straně Sorrentského poloostrova se zase daří pomerančovníkům. Na hornatém Sorrentském poloostrově leží jedno městečko vedle druhého a všechna mají bohatou historii. Z města Sorrenta nebo z velkého neapolského přístavu můžete navštívit jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře - Capri. Ten byl již ve starověku oblíbeným místem pobytu císařů, nebo můžete navštívit antická města Pompeje a Herkuláneum, která byla v roce 79 zasypána popelem.

Liparské ostrovy

Capri

Ostrov Capri je jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Tyrhénského moře nedaleko Neapole. Už ve starověku byl ostrov oblíbeným místem pobytu císařů Augusta a Tibéria. Příkré vápencové útesy ostrova dlouhého 6 km a 1,5 km širokého ostrova vystupují z moře až do 589 m. Ostrov oplývá velmi bohatou flórou, čítající asi 800 druhů. Nejvyšším bodem ostrova je Monte Solaro s úžasným kruhovým rozhledem na celý ostrov, okolní moře i Neapol. Jediná větší města jsou Capri a Anacapri. V městečku Capri se lze vydat malebnými uličkami na pěknou pěší procházku k Tiberiově vile a antickému majáku.

Palermo

Hlavním městem Palermo nebylo odjakživa. Stalo se jím až v době arabské nadvlády v roce 948, kdy sem přesídlila hlava Sicilského emirátu. Počátky města však sahají mnohem hlouběji do historie. S jistou dávkou nadsázky bychom k nim mohli počítat již 10 000 let staré malby z jeskyně Addaura na Monte Pellegrino. Skuteční zakladatelé města však přišli až v 8. století př. Kr. Byli to Féničané, kteří obsazovali západní část ostrova, zatímco řečtí Dórové obsazovali východní pobřeží. Féničany přirozeně nahradili Kartaginci, a ti zde setrvali, navzdory věčnému nepřátelství s Řeky, až do I. punské války. Těsně před jejím začátkem město Řekové konečně ovládli, ale brzy se západní Sicílie i s Palermem stala římskou kolonií. Palermo však zůstalo významným přístavem, kromě Syrakus, nejvýznamnějším na ostrově. Po zániku Římské říše se nevyhnulo nájezdům Barbarů, ale již v 6. století vrátili ostrovu řád Byzantinci a po třech stoletích vystřídaní Araby. Těm byla cizí fundamentalistická nenávist ke všemu cizímu a tak zde mohli vedle sebe žít Arabové, Řekové, Židé a další národy. Z Palerma se tak stalo nádherné město srovnatelné s Bagdádem nebo Cordobou. A tato tradice kulturní a národnostní pestrosti pokračovala i za křesťanských Normanských králů nebo za Fridricha II. Z této doby také pocházejí nejkrásnější památky města – Palatinská kaple nebo nedaleká katedrála Monreale. Po zničení Hohenštaufského rodu přišli na Sicílii Anjouovci a s nimi konec zlaté doby. A bylo to právě v Palermu, kde začaly zlopověstné Sicilské nešpory – povstání, při kterém byla nenáviděná francouzská nadvláda utopena v krvi. Ale staré časy se nevrátily, Sicílie již zůstala na periferii dějin. Palermo se tak stalo jen provinční metropolí. A nepomohlo ani to, když dobytím Palerma v roce 1860 začal Giuseppe Garibaldi svůj boj za sjednocení Itálie. Pohnuté dějiny se odrážejí i v nepřeberném množství památek Palerma, ale ty nejlepší pocházejí z časů normanských králů. Nejkrásnější z nich je Palatinská kaple (Cappella Palatina) v Normanském neboli Královském paláci. Bohatství a kulturní pestrost na dvoře krále Rogera II. dala vzniknout nádherné kapli, v níž se unikátně spojují prvky latinské, byzantské a arabské. Trojlodní kaple, rozdělená antickými sloupy, je vyzdobena skleněnými mozaikami s biblickými výjevy, tak typickými pro byzantské umění. Výzdoba stropu je v arabském stylu. Kaple se navíc dochovala v téměř nezměněné podobě, a tak je nepochybně nejcennější sicilskou památkou. Škoda jen, že je neustále obležená nesmírným množstvím turistů. Z normanského období pochází i katedrála zasvěcená Paně Marii. Svou nádherou se kdysi pravděpodobně vyrovnala Palatinské kapli nebo katedrále v Monreale, bohužel však byla dosti necitlivě barokně přestavěna. Přesto je důstojnou dominantou církevního života v Palermu, třeba i proto, že zde jsou uloženy ostatky sv. Rozálie, patronky města. V majestátní porfyrové hrobce je zde uloženo i tělo Fridricha II., kterého známe i z našich dějin jako autora Zlaté buly sicilské. Není možné se zde věnovat všem dalším palermským pozoruhodnostem, některé však si zmínku zaslouží. Je to například romantická ruina kláštera San Giovanni degli Eremiti nedaleko Normanského paláce. Pod klášterem Kapucínů se se ukrývají katakomby s neskutečným množstvím mumií mnichů i místní nobility. Archeologické muzeum patří k nejvýznamnějším v Itálii (a to je co říci), slavné jsou zejména metopy z antických chrámů v Selinunte. Ale pro pestřejší pohled na město není k zahození ani procházka po zapadlejších uličkách centra, mezi krámky řemeslníků nebo po zapadlých tržištích. Namístě je ale obezřetnost, přeci jen, Palermo je Palermo. Costa: 0235 Historické Palermo a Monreale – fakultativní prohlídka měst s průvodcem, cca 4 hod. za 46 EUR

Monreale

Monreale je nenápadné městečko, shlížející na sicilskou metropoli Palermo. Dalo by se říci předměstí. Už více než 800 let zde však stojí katedrála, která přinesla městečku světovou proslulost. Katedrála v Monreale je skutečným klenotem mezi památkami na Sicílii. Nechal ji vystavět normanský král Vilém II. v roce 1172 jako symbol své moci. A ta byla nesmírná, vždyť království, které převzal po předcích, zahrnovalo kromě Sicílie i jižní Itálii a území v severní Africe, a patřilo k nejrespektovanějším v Evropě. Katedrála je mohutná trojlodní stavba, dlouhá 102 metrů. Zvenku se však jeví docela skromně, zejména proto, že do náměstí obrácené západní průčelí je, až na krásná vrata, velmi strohé, a ke zdobené východní fasádě málokdo zavítá. Navíc je stavba z velké části kryta městskou zástavbou a přilehlým klášterem. Hlavním lákadlem však není zevnějšek katedrály. To, co láká návštěvníky Palerma na tuto zajížďku, je interiér. Hlavní střední loď je oddělena od bočních mohutným sloupovím. A všechny stěny jsou do posledního místečka zaplněny nádhernými mozaikami na zlatém podkladu. Je zde v několika řadách, vinoucích se po stěnách, ve více než stovce výjevů na ploše několika tisíc m2 zobrazena celá starozákonní i novozákonní historie, doplněná postavami světců, a samozřejmě vyobrazením Krista nad hlavním oltářem. Mozaiky, tak jako celá katedrála, vznikaly velmi rychle na konci 12. století. Na jejich zhotoveni se kromě umělců z Konstantinopole podíleli i arabští a místní mistři. Jsou zde i další význačné památky. V katedrále je hrobka krále Viléma II., jeho rodičů a bratrů, a je zde i vzácná relikvie – srdce francouzského krále Ludvíka IX. Ke kostelu přiléhá stavba kláštera, který vznikl ve stejné době. Přístupná je rajská zahrada, kterou lemuje arkáda s 228 dvojitými sloupky. Všechny jsou bohatě zdobené se složitě skulpturovanými hlavicemi a navzdory velkému počtu je každý dvousloupek jiný. Z teras za katedrálou je výhled na část údolí lemujícího Palermo, zvaného Conca d'Oro (Zlatá lastura). Costa: 0232 Selinute a pláž Marinella – fakultativní výlet s průvodcem, cca 9,5 hod. za 58 EUR – včetně oběda V Selinute se nachází rozvaliny, které jsou v blízkosti lázní Marinella.

Vulcano

Tindari

Syrakusy

Cefalú

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2025!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2025!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Gardaland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

Paříž 2025, nejkrásnější místa, doprava, hotel, snídaně, průvodce - 4.890 Kč!!

MÁJOVÁ PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
1. - 4.5.2025
Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,16 Kč
euro 24,95 Kč

Počasí