CK Pohoda Itálie Zájezd č. 196108

JIŽNÍ ITÁLIE - Kalábrie (Capo Vaticano) + Liparské ostrovy

Itálie
Kalábrie, Kalábrie
Romantické pobřeží, autobusové výlety, průzračné moře, sopky, daleký italský jih…

11Počet dnů:

03.09.2020Termíny od:

8 990 Kč Cena od:

11 - denní zájezd

Romantické pobřeží, autobusové výlety, průzračné moře, sopky, daleký italský jih.
Rekreaci v oblasti Capo Vaticano doporučujeme klientům, kteří dávají přednost klidné dovolené v úchvatném prostředí před rušným letoviskem. Okolí areálu vybízí k procházkám k zálivu s písečnými plážemi mezi majestátnými útesy.

VIDEO LIPARSKÉ OSTR. klikni ZDE:

VIDEO STROMBOLI klikni ZDE:

PŘI ZAKOUPENÍ ZÁJEZDU DO 30.04. 2020 SLEVA 1.000,- Kč/osoba

Ubytování: apartmán

Ubytování v apartmánech: 8 x nocleh v kompletně vybavených čtyřlůžkových apartmánech (s oddělenými dvěma ložnicemi). Areál apartmánů má sugestivní polohu na svahu nad mořem a je vystavěn v těsné blízkosti písečné pláže. Hostům jsou zdarma k dispozici lehátka a slunečníky i bazén a aréna pro cvičení a tanec.

Ubytování v hotelu: Hotel ***PARKHOTEL CALABRIA se nachází přímo na písečné pláži Santa Maria ve stínu borovic. (http://www.parkhotelcalabria.eu). Hotelové pokoje jsou s příslušenstvím, mají balkón a televizor. Snídaně jsou podávány formou bufetu, večeře se servírují. Lze si vybrat ze dvou variant tříchodového menu. Hosté mají zdarma k dispozici lehátka a slunečníky na hotelové pláži. Hotelová terasa nabízí romantický výhled na „špičku italské boty“ i na sicilské pobřeží. Lze si po dohodě objednat a připlatit klimatizaci na pokoji a výhled na mořskou stranu.

Capo Vaticano najdete na pobřeží Tyrhénského moře na jihozápadním výběžku Kalábrie, asi 13 km jižně od města Tropea

Stravování: vlastní

V areálu se nachází bar, kde si lze zakoupit italské snídaně.

Doprava: autokarem

trasa Plzeň - Rokycany - Beroun - Praha (cca 11.00 hodin). U červnového termínu po trase Plzeň – Praha – Písek – České Budějovice.

Program zájezdu

1. den:Odjezd v dopoledních hodinách po trase Praha (cca 11.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. U červnového termínu po trase Plzeň – Praha – Písek – České Budějovice. (Možnost přistoupit po trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN a Rakousko do Itálie.
2. den:Dopoledne příjezd do letoviska. Odpoledne ubytování. Volný program.
3. den:Volno, pobyt u moře.
4. den:Volno, pobyt u moře. Pro zájemce polodenní autobusový výlet do malebného městečka TROPEA a na útesy Capo Vaticano. Tropea je jedno z nejnavštěvovanějších měst Kalábrie, rozkládající se na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Pochází z řecko-normanské doby. Z ní se dochovalo nepřeberné množství historických památek, jako např. normanská katedrála z 11. století,kostel sv. Marie, vybudovaný na vrcholu skalnatého útesu, kam vede příkré schodiště, kostel sv. Františka z Assisi a mnoho jiných kostelů, kaplí a paláců, dotvářejících spolu s úzkými uličkami typický kolorit města.
5. den:Volno, pobyt u moře. Pro zájemce celodenní autokarový okruh Kalábrii (podél nejjižnějšího cípu Apeninského poloostrova): mytická (v řeckých bájích mořská obluda) SKYLLA, REGGIO DI CALABRIA proslulé muzeum antiky, elegantní promenáda při Messinské úžině. Nejfotografovanější místo v Kalábrii – městečko duchů PENTEDATTILO, jehož jméno pochází z řečtiny a znamená „pětiprstý“. Nad vesnicí se totiž tyčí podivný skalní útvar, který připomíná otevřenou ruku. Reggio patří k seizmicky nejvíce ohroženým oblastem. Ruka prý chrání město před zemětřesením. Průjezd pobřežím COSTA GELSOMINI podél Jónského moře do středověkého normanského města na vrcholku kopce GERACE, která zažila svůj největší rozkvět za normanské vlády. Z této doby pochází největší církevní stavba v Kalábrii – zdejší katedrála.
6. den:Volno, pobyt u moře.
7. den:Volno, pobyt u moře. Pro zájemce celodenní fakultativní výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY známé svou sopečnou aktivitou. Sopka Vulcano doutná ještě dnes. Místní půda je prosycena podzemními plyny. V místech, kde vyvěrají na povrch, vznikají sirná bahenní jezírka. Koupel v nich má blahodárné účinky. Osvěžení přinese však i pobyt na černé či bílé sopečné pláži. Ještě však nesmíme opomenout návštěvu starobylého města LIPARI – přístavního a obchodního centra ostrova Lipari s akropolí a barokními kostely.
8. den:Volno, pobyt u moře. Pro zájemce večerní fakultativní výlet lodí za erupcemi ostrova STROMBOLI, které leží na stejnojmenném ostrůvku Liparského (Eolského) souostroví severně od Sicílie a zvedá se do nadmořské výšky kolem 925 metrů. Předpokládá se však, že její podmořská část měří kolem 3000 metrů. Podívejte se na boj mořské vody s lávou. Na ostrově Stromboli žije asi čtyři sta obyvatel, každý rok však na něj zavítá až šest tisíc turistů. Nebezpečná, ale svým způsobem krásná, taková je jedna z nejaktivnějších evropských sopek na ostrově u severních břehů Sicílie. Sopečně aktivní není nejvyšší vrchol hory, ale krátery na severozápadním úbočí nad svahem Sciara del Fuoco. Sopka je trvale činná i mezi obdobími zvýšené aktivity. Výtrysky lávy je v té době možné pozorovat dvakrát až třikrát za hodinu.
9. den:Volno, pobyt u moře.
10. den:V dopoledních hodinách vyklizení bungalovů, celodenní volno u moře a odjezd z letoviska v podvečer.
11. den:Návrat do ČR v podvečer.
Kalabrie 2 - Kalábrie VII 3 - Kalábrie hotel1 hotel2 hotel3 hotel4 Kalábrie Kalábrie - jachty Kalábrie - Lipary Kalábrie II Kalábrie III Kalábrie IV

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
03.09.2020 13.09.2020 11 8 990 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem
  • 8x dvoulůžkové ubytování v kompletně vybavených bungalovech (se dvěma oddělenými ložnicemi) s příslušenstvím a s možností vaření
  • při ubytování v hotelu 8x nocleh s polopenzí
  • průvodce
  • kompletní „Cestovní pojištění“
  • pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

  • Stravování, lodní výlety (cca 85 € ), fakultativní výlet

Slevy

  • TYTO CENY JSOU PLATNÉ DO 30.4.2020

Kalábrie

Kalábrie patří dodneška k výjimečným krajům Itálie, hlavně pro svou panensky nedotčenou přírodu, průzračně čisté moře, bílé písečné pláže. Členité pobřeží ideální pro potápění se nachází v oblasti Tropea a Capo Vaticano, zatímco jónské pobřeží nabízí úžasné podmínky pro surfování. Za vidění stojí určitě Tropea, malebné městečko na skále nad mořem, které žije čilým životem, Stilo a jeho byzantský cihlový chrám Cattolica, Reggio di Calabria, kde se nachází úžasné muzeum Museo Nazionale della Magna Grecia.

Kalábrie

Kalábrie se může pochlubit jedinečnou zeměpisnou polohou mezi dvěma moři, Tyrhénským a Jónským. Stále patří k výjimečným krajům Itálie, hlavně pro svou panensky nedotčenou přírodu, průzračně čisté moře, bílé písečné pláže. Není to ale jen překrásné pobřeží, kterým se tento kraj pyšní. Hornatý region tvořící špičku boty nabízí turistům tři národní parky a mnoho kulturních památek. V průběhu 19.-20.st. odešla třetina obyvatel do zahraničí. Kalábrie je typickým představitelem chudých jihoitalských regionů zvaných Mezzogiorno. Díky málo rozvinutému průmyslu však může návštěvníkům nabídnout krásnou zachovalou přírodu a čisté moře. K návštěvě dále doporučujeme Crotone, Gerace, Locri, Rosano, Regio Calabria.Za vidění stojí určitě Tropea, malebné městečko na skále nad mořem, které žije čilým životem, Stilo a jeho byzantský cihlový chrám Cattolica, Reggio di Calabria, kde se nachází úžasné muzeum Museo Nazionale della Magna Grecia. Jedinečnost tohoto kraje poznáte dokonale pouze při jeho návštěvě.

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 9.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2020/2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2020/2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2020!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,09 Kč
euro 26,18 Kč
Chorvatsko kuna 3,50 Kč

Počasí