CK Pohoda Portugalsko Zájezd č. 258

Madeira - exotický ráj na dosah, květinový ostrov věčného jara

Portugalsko
Madeira, Funchal, Porto Santo
Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira…

10Počet dnů:

22.04.2022Termíny od:

27 990 Kč Cena od:

10 - denní zájezd

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. K okrajům ostrova vybíhají divoké kaučuky porostlé bujnou vegetací. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantického oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara". Je až s podivem, že takto nádherný kus exotické přírody Evropě „na dosah", není výrazně přelidněn. Madeira je pravým rájem pro turisty, mezi hlavní atrakce ostrova patří procházky v nádherné přírodě. Pro turistiku jsou dnes hojně využívány i zavlažovací kanály, takzvané „levady", plné zeleně a květů, které v husté síti prot-kávajícelý ostrov.

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy. Přílet na Madeiru v pozdních hodinách.
2. den:Prohlídka hlavního města FUNCHALU . Hlavní třída s katedrálou Sé, kostel sv. Petra, přístav, park Santa Catarina, stará pevnost, zahrada Quinta Vigia, muzeum madeirského vína aj.
3. den:Výlet do zeleného srdce ostrova a poté přes planinu Da Serra až na samý severozápadní konec ostrova. První zastávka je na vyhlídce u hotelu ENCUMEADA, odkud se naskýtají jedinečné výhledy na rozeklané stěny kaňonu a vesnice SERRA D' AGUA. Následuje krátká procházka po levadě RABACAS, která je lemována bílými a fialovými kalokvěty. Poté následuje výrazná změna a přijíždíme na pustější náhorní plošinu PAÚL DA SERRA. Pěší vycházka na vyhlídku BICA DA CANA s úchvatným výhledem na kaňon a vesnici SAO VINCENTE. Druhá delší vycházka na plošině nás zavede ke kaňonu Janela, kde se přes RABACAL projdeme podél levady k vodopádu CASCATA DO RISCO. Den zakončíme v malebném středisku PORTO MONIZ, kde se zájemci mohou vykoupat v romantických přírodních bazéncích s mořskou vod.
4. den:Výlet na střechu ostrova k nejvyšším velikánům. Příjezd na vyhlídku PICO DO AREEIRO do výšky 1 805 m. Odtud se naskýtají úžasné výhledy i na nejvyšší horu Pico Ruivo. Pěší procházka na další vyhlídkový bod MIRADOURO NINHO DA MANTA („hnízdo káňat“). Přejezd do RIBEIRO FRIO, kde se nachází pstruží farma a odtud procházka po levadě na vyhlídku BALCOES („Balkóny"), která je považována za jednu z nejhezčích na ostrově. Po procházce pokračujeme autobusem na severní pobřeží ostrova, kde se zastavíme ve vesničce SANTANA proslavené typickými barevnými domky. Dále se vydáme na východní cíp ostrova. Zastavíme na vyhlídkách výběžku SAO LOURENCO, zájemci se mohou vykoupat na jediné přírodní písečné pláži ostrova PRAINHA.
5. den:Tento den navštívíme divoký střed ostrova a rozeklané útesy jihozápadního pobřeží. Den začneme průjezdem do ještě nedávno těžko dostupného vnitrozemí na vyhlídku EIRA DO SERRADO, ze které je úžasný výhled na divoký kaňon, okolní hory a vesnici Curral das Freiras. Návštěva vesničky CURRAL DAS FREIRAS v centru hor, která dostala svůj název podle jeptišek schovávajících se zde před piráty. Dále navštívíme rybářskou vesničku CAMARA DE LOBOS, která uchvátila i Winstona Churchilla. Pokračujeme na pobřeží a vyjedeme na jeden z nejvyšších útesů v Evropě CABO GIRAO, ze kterého je nádherný výhled. Poté koupání na pěkné písečné pláži (s navezeným světlým pískem) CALHETA BEACH. Den zakončíme v mlýnu na cukrovou třtinu s možností ochutnání třtinového rumu.
6. den:Tento den je věnovaný romantice překrásných zahrad, které jsou lehko dosažitelné městskou dopravou nebo vyhlídkovými lanovkami. JARDIM BOTANICO – botanická zahrada se záplavou madeirských i exotických květin uspořádaných do působivých ornamentů. Odpoledne vrchol MONTE, ze kterého je nádherný výhled na Funchal i okolí, kostel Panny Marie s hrobkou rakouského císaře Karla I., JARDIM TROPICAL – rozsáhlá zahrada, kde řada tropických a subtropických rostlin lemuje potůčky, jezírka, exotické pavilony.
7. den:Odpočinkový den. Možnost fakultativních lodních výletů, např. na ostrov PORTO SANTO .
8. den:Individuální volno nebo výlet s průvodcem veřejnou dopravou za bližším poznáním madeirské přírody. Pěší túra po levadě LEVADA DOS TORNOS s překrásnými výhledy na Funchal a pobřeží. Možnost romantického posezení u občerstvení v kvetoucí zahradě čajovny HORTENZIE. Cestu zakončíme ve vesnici PALHEIRO, odtud návrat busem do Funchalu .
9. den:Individuální volno nebo možnost druhého výletu veřejnou dopravou za poznáním madeirského venkova i přírody. Začátek pěší trasy vede z městečka CAMACHA, kde je možné nahlédnout do výrobny proutěného zboží. Následuje cesta podél levady LEVADA DA SERRA DA FAIAL přes Vale Paraiso („Rajské údolí") a vavřínový les do Funchalu . Oba výlety nejsou výrazně náročné a zvládne je běžný turista.
10. den:Odlet do ČR
bica-da-cana-11 botanicka-zahrada-12 botanicka-zahrada-14 botanicka-zahrada-19 botanicka-zahrada-20 cabo-girao-04 curral-das-freiras-04 curral-das-freiras-14 curral-das-freiras-18 encumeada-12 encumeada-15 levada-rabacas-02 levada-rabacas-12 levada-rabacas-14 levada-rabacas-17 Madeira_Aquadasera Madeira_kytky 2 Madeira_levada Madeira_Portela II Madeira_Porto Moniz Madeira_Santana Madeira_zahrada monte-08 monte-21 pico-areeiro-01 pico-areeiro-05 pico-areeiro-08 pico-ruivo-02 pico-ruivo-05 pico-ruivo-07 pico-ruivo-15 pico-ruivo-16 pico-ruivo-18 pico-ruivo-19 pico-ruivo-22 tropicka-zahrada-10

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
22.04.2022 01.05.2022 10 28 990 Kč rezervovat
01.08.2022 10.08.2022 10 28 990 Kč rezervovat
03.10.2022 12.10.2022 10 27 990 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu na Madeiru a zpět
 • místní autobus na výlety 3.,4. a 5. den
 • průvodce
 • 9x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 9x snídani
 • Bude-li změněn letový řád, povinný příplatek za prodloužení o 1 den (změna v letovém řádu) 650 Kč / os.

Cena nezahrnuje

 • V ceně je poté 10x ubytování a 10x snídaně.
 • 9. večeři lze řešit na místě s průvodcem.

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 625 Kč)
 • 8x večeře (příplatek: 3490 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 5000 Kč)

Madeira

Mezi zelení hor a modří moře, ve vzdálenosti 1000 kilometrů od Lisabonu a 800 kilometrů od afrického pobřeží, leží Madeira nabízející příjemné subtropické podnebí. Souostroví sopečného původu, které v roce 1419 objevili portugalští mořeplavci Gonçalves Zarco a Tristão Vaz Teixeira, zahrnuje ostrov Madeiru (největší a nejhustěji osídleny s hlavním městem Funchalem), ostrov Porto Santo a dvě skupiny neobydlených ostrovů: Uhas Desertas a Uhas Selvagens (rezervace mořského ptactva). Výjimečně příjemné klima (mezi 16 °C a 25 °C) a pověstná krása přírody udělaly z těchto ostrovů oblíbené místo odpočinku a klidu. Snadnou dostupnost hlavního ostrova a ostrova Porto Santo dnes zaručují dvě mezinárodní letiště. Klikaté silnice na Madeiře (dějišti automobilových závodů) jsou samy zajímavým turistickým cílem díky působivé krajině plné lesů, roklí a vodopádů. Pohled na Madeiru z moře je zcela nezapomenutelným zážitkem: pohoří vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a tečkami bílých domků. Tropické rostliny a ovoce, příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, bohaté kulturní dědictví, luxusní hotely a kosmopolitní Funchal (bary, diskotéky, kasino) jsou dalšími trumfy tohoto místa, jež je vhodné k pobytu každý den v roce. Madeira je také synonymem pro známé víno štědré chuti, které již déle než čtyři století šíří dobré jméno a chuť rodného ostrova po celém světě.

Funchal

Hlavní město ostrova s domky a zahradami klesajícími po úbočí až k mořskému břehu připomíná přírodní rezervaci. Velmi bohatá nabídka církevní architektury: katedrála z XV. století s manuelskou kazatelnou; kostel Carmo (XVII. století), kostel Santa Maria Maior (s barokní fasádou, XVI. - XVII. století), kostel S. Paulo (XV. století), kostel S. Pedro s překrásnými azulejos (XVI., XVIII. - XIX. století), kostel S. Roque (XVIII. století), kostel Igreja do Colégio s nástěnnými kachly a barokními pozlacenými řezbami (XVII. století), kostel do Monte (XVIII. století), klášter Santa Clara (XV. století, azulejos z osmnáctého století), útulek Recolhimento do Bom Jesus (XVII. století) a kaple Santa Catarina (XV. - XVII. století), kaple Corpo Santo (XV,-XVII. století) a kaple Consolação (XVI. - XIX. století). Ze světské architektury stojí za zmínku budova radničního paláce (XVIII. století), budova celnice, palácová pevnost S. Lourenço (z XVI. století) a pevnosti Pico a S. Tiago (sv. Jakuba) ze XVII. - XVIII. století. Nejvýznamnější muzea: sakrálního umění (vlámské a portugalské malby z XVI. století, zlatnické výrobky a sochy), Quinta das Cruzes (nábytek a dekorativní umění), muzeum Vicente (fotografie) a expozice v domě Frederica de Freitas. Můžete si vychutnat také krásu zdejších zahrad (včetně botanické) a parků (projížďky v tradičních vozech s volským potahem).

Porto Santo

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,06 Kč
euro 25,66 Kč
Chorvatsko kuna 3,41 Kč

Počasí