Slovinsko – Ptuj, Ráj Orchidejí, Wellness Vivat Terme 5*

5Počet dnů:
12.02.2026Termíny od:
8 271 Kč Cena od:
5 - denní zájezd

Země barev, tradic a nezapomenutelných zážitků! Objevte s námi kouzlo jarního Slovinska – země, kde se probouzí příroda, kultura a radost ze života.
Čeká nás malebné město Ptuj, nejstarší město Slovinska a zároveň místo nových zážitků. Nad jeho uličkami se tyčí majestátní hrad s nejstaršími vinnými sklepy v zemi, zatímco v ulicích právě vrcholí jeden z nejbarevnějších karnevalů na světě – Kurentovanje . Masky tajemných Kurentů, zapsané na seznamu UNESCO, symbolicky vyhánějí zimu a vítají jaro - a vy budete u toho! Ponoříme se do tradic, folkloru a atmosféry tohoto jedinečného svátku, necháme se okouzlit krásou historického centra a rytmem karnevalových slavností. Součástí naší cesty bude i návštěva ikonického kostela Jože Plečnika v Bogojině – duchovní a architektonické perly, kde se snoubí lidové tradice s moderní vizí jednoho z největších slovinských architektů. Poznáme i svět tradičního zemědělství , navštívíme místní výrobnu dýňového a slunečnicového oleje s možností ochutnávky a nahlédneme do tajů zpracování těchto cenných surovin. Na závěr si vychutnáme návštěvu tropických skleníků v oblasti Dobrovnik , kde rozkvétá až 4000 orchidejí denně! Kromě těchto krásek nás okouzlí také exotické rostliny jako vanilka, mango, papája, zázvor, ylang-ylang nebo ananas – vůně a barvy tropů, jaké byste ve Slovinsku nečekali.
Celým zájezdem nás bude provázet pohodlí a relaxace v luxusním wellness hotelu Terme Vivat***** v Moravských Toplicích – místě, kde načerpáte energii v léčivých termálních vodách, vychutnáte si odpočinek a necháte odeznít všechny starosti.
Dopřejte si jaro plné inspirace, chutí, vůní a nezapomenutelných okamžiků. Slovinsko 2026 – zájezd, který pohladí tělo i duši.
Moravské Toplice - Terme Vivat - Gornja Radgona - Ptuj - Karneval Kurentovanje - Bogojina - Dobrovnik - skleníky orchidejí a tropických rostlin
Ubytování: ano
hotel*****
UBYTOVÁNÍ
3x ubytování ve wellness hotelu 5* - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
Hotel s bazénovým komplexem s bílou a černou termální vodou a nespočtem vodních masáží, vířivek a prostorných odpočívadel.
STRAVOVÁNÍ
3x polopenze. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.
Stravování: polopenze
Doprava: autokarem
Nástupní místa: 12.02. - 16.02. Odjezd A
Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.
Přehled nástupních míst najdete ZDE
Program zájezdu
1. den: | 1. den zájezdu: Odjezd z ČR Ve večerních hodinách odjezd z České republiky (cca 21:00 z Prahy), dále po trase Hradec Králové, Pardubice, Brno (zde nástup již 13. 2. po půlnoci) směrem do Slovinska. 2. den zájezdu: Historické město Ptuj a wellness v Moravských Toplicích Ráno přijedeme do nejstaršího města Slovinska – PTUJ . Čeká nás prohlídka Dominikánského kláštera s nádhernými gotickými chodbami a freskami. Klášter prošel citlivou rekonstrukcí a je skvostem pro milovníky historie a architektury. Poté navštívíme Ptujský hrad s bohatou expozicí a dechberoucím výhledem na historické centrum města, řeku Drávu i okolní krajinu. Odpoledne se přesuneme do nedalekých Moravských Toplic, kde se ubytujeme v hotelu 5* TERME VIVAT . Užijeme si odpolední odpočinek a relaxaci v hotelovém wellness s unikátní bílou a černou termální vodou. 3. den zájezdu: Relaxace nebo sladké zážitky a ochutnávky Volný den, odpočinek v termálních lázních Terme Vivat. Pro zájemce nabízíme variantně dopolední návštěvu místní čokoládovny , kde nahlédneme do tajů výroby čokoládových lahůdek – a dokonce si je budeme moci sami vyzkoušet! Následně krátký výlet do GORNJA RADGONA spojený s prohlídkou vinařství zaměřeného na produkci slovinské peniny (šumivého vína ve stylu Prosecca). Čeká nás degustace i příjemné posezení. Odpoledne návrat na hotel a další relaxace ve wellness. 4. den zájezdu: Karneval Kurentovanje v Ptuji Dnes zažijeme KURENTOVANJE – největší a nejznámější karneval ve Slovinsku , který je zapsán na seznamu UNESCO a jeden z největších ve střední Evropě. Hlavní postavy karnevalu – kurenti, tradiční démonické masky – symbolicky vyhánějí zimu a přivolávají jaro. Uvidíme bohatý průvod masek z různých koutů světa, folklórní tance, hudební vystoupení a ochutnáme tradiční slovinské speciality. Po návratu do hotelu si opět dopřejeme relaxaci v lázních Terme Vivat . 5. den zájezdu: Architektura, chutě a tropické květy Po snídani navštívíme vesničku BOGOJINA , kde stojí unikátní kostel Nanebevzetí Páně – dílo významného slovinského architekta Jože Plečnika . Kostel spojuje prvky tradiční a moderní architektury a je výjimečným příkladem Plečnikovy tvorby. Následuje zastávka u místního výrobce dýňového a slunečnicového oleje s ochutnávkou. Na závěr nás čeká doslova tropická tečka – návštěva jedinečné ORCHIDEJOVÉ ZAHRADY v Dobrovniku, kde denně rozkvétá více než 4000 druhů orchidejí. Obdivovat můžete i exotické rostliny jako vanilka, mango, ylang-ylang nebo zázvor. Možnost nákupu rostlin přímo z pěstírny. Poté odjezd zpět do České republiky. Příjezd ve večerních hodinách dle místa nástupu. |
Termíny a ceny
termín od | termín do | počet dní | cena | |
---|---|---|---|---|
12.02.2026 | 16.02.2026 | 5 | 8 271 Kč | rezervovat |
Cena zahrnuje
- dopravu lux. klim. busem
- 3x ubytování ve wellness hotelu***** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím,
- 3x polopenzi,
- neomezený vstup do termálního koupaliště a fittnes centra,
- průvodce CK,
Cena nezahrnuje
- vstupné,
- pobytovou taxu,
- ochutnávky a vše ostatní, co není uvedeno v "Cena zahrnuje"
- Fakultativní příplatek:
- 1lůžk. pokoj 1500 Kč,
- komplex. pojištění vč. storna zájezdu 250 Kč
- Vstupné, platby: ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2025)
- čokoládovna 5 EUR
- Bogojina kostel zdarma
- Olejárna zdarma
- Gornja Radgona 18 EUR
- Tropické zahrady 7,50 EUR
- Ptuj - hrad Ptuj 10 EUR (skupinová cena nad 15 osob cca 5,5 EUR)
- Ptuj - Dominikánský klášter - skupinová cena dle počtu osob ve skupině, bude upřesněno
- Ptuj - karneval - bude upřesněno
- DOPORUČENÉ KAPESNÉ
- Doporučujeme na vstupy cca 80 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci "cena zahrnuje" výslovně uvedeno jinak
- UPOZORNĚNÍ
- Doporučujeme mít s sebou turistickou obuv a turistické oblečení
- MĚNA A KURZ
- EURO (značení EUR nebo €), 1 € = cca 26 Kč
Slevy
- dítě 4 - 9,9 let 2700 Kč
- dítě 10 – 13,9 let 1650 Kč
Kontaktujte nás
Skype | ![]() |
tel/fax | - 385 310 813 |
mobil | - 720 154 400 |
info@cestovkapohoda.cz |
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno
Předprodej vstupenek
CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER
Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....
Aktuality
ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2025!!!
Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2025!!! KLIKNI ZDE:
ZÁJEZDY PRO DĚTI
Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Gardaland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.
Paříž a Disneyland AKCE 3 PLATÍ 4 JEDOU!!!
Aktuální kurzy
![]() |
21,12 Kč |
![]() |
24,63 Kč |
Počasí
