CK Pohoda USA Zájezd č. 500_9581

Americký západ - zlatý okruh

USA

16Počet dnů:

26.04.2026Termíny od:

83 990 Kč Cena od:

16 - denní zájezd

Ubytování: hotel **

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den:ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Los Angeles. Transfer na hotel, ubytování, nocleh.
2. den:LOS ANGELES: Prohlídka LA. Čeká nás Chodník slávy s otisky rukou celebrit Hollywoodu, premiérové kino Mann's Chinese a Kodak Theater, Sunset Drive, čtvrtě Beverly Hills s exkluzivním centrem Rodeo Drive, pláže Venice Beach či přímořská Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně návštěva filmových studií Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.
3. den:SAN DIEGO: Přejezd do San Diega. Prohlídka čtvrtí El Pueblo, Old Town, Gas Lamp a přístavu. Možná návštěva vodního parku Sea World, případně letadlové lodě Midway (vstupy fakult.).
4. den:JOSHUA TREE: Prohlídka NP Joshua Tree – strhující rezervace žulových skal a pitoreskních lesů juk krátkolistých. Přes Mohavskou poušť přejezd do Williamsu. Část cesty po Route 66, která jako první cesta spojila východ se západem, nocleh.
5. den:GRAND CANYON: Ráno odjezd k největší atrakci Arizony i celých USA – totiž k Velkému kaňonu. Fakultativně let nad obří hříčkou přírody o délce 446, šířce 29 a hloubce až 1,8 kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z úžasných vyhlídek, případně zkusíme i výlet po okraji. Odjezd směr Mexican Hat v rezervaci Navahů, nocleh.
6. den:MONUMENT VALLEY: Snad každého napadne, že tohle už viděl. Vždyť úvodní scéna z filmu Tenkrát na západě s rudými monolity proslavila údolí po celém světě. Možnost prozkoumat údolí ve vozech navažských indiánů (fakult.). Čeká nás zdolání kolmé stěny (vozem) v Údolí bohů, případně i vyhlídka Muley Point, překročení řeky Colorado a návštěva NP Capitol Reef s petroglyfy a pozůstatky mormonské osady. Nocleh v Torrey.
7. den:MAGICKÝ BRYCE CANYON: Cesta podmanivou krajinou, kde se kdysi ukrýval před zákonem bankovní lupič a vrah R.L. Parker alias Butch Cassidy, do NP Bryce Canyon. Rezervace s rudými jehlany navažského vápence je považována za vrcholné dílo čarovné přírody Utahu. Kouzlo parku vychutnáme z vyhlídek, i méně zdatní turisté ocení výlet do nitra kaňonu. Nocleh v Bryce.
8. den:ZION & LAS VEGAS: Průzkum NP Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké kaňony a divoké říčky Virgin. Podnikneme pěší výlet k některému ze zajímavých míst parku. Přesun do Las Vegas – velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu spojená s návštěvou vybraného kasina. Ve zbytku dne volný program za povzbudivého cinkotu mincí herních automatů. Nocleh v Las Vegas.
9. den:LAS VEGAS & HOOVER DAM: Volný program nebo výlet k jedné z nejvyšších přehrad světa Hoover Dam (221 m), jejíž 2,5 milionu kubíků betonu by stačilo k postavení silnice z Los Angeles do New Yorku. Nocleh.
10. den:ÚDOLÍ SMRTI: Odjezd do NP Údolí smrti. Navštívíme nejteplejší a nejníže položený bod západní polokoule a vžijeme se do pocitů pionýrů, kteří v ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali cestu do vysněné Kalifornie. Podél pohoří Sierra Nevada přejezd k Mammoth Lakes.
11. den:ÚCHVATNÝ YOSEMITE: Prohlídka jezera Mono Lake ozdobeného šedivě bílými vápencovými věžemi. Pak se protáheme průsmykem Tioga Pass do NP Yosemite. Návštěva Yosemitského údolí s nejvyšším vodopádem (739 m) Severní Ameriky a vyhlídky Glacier Point s omračujícím panoramatem žulových masivů. Nocleh v Oakhurstu u NP.
12. den:YOSEMITE & LESNÍ KATEDRÁLY SEKVOJÍ: Ráno návštěva pohádkového háje sekvojí obrovských Mariposa Grove (či jiný) s velikány o váze 600 tun. Pak vyrazíme směr Pacifik. Nocleh na trase v oblasti Monterey.
13. den:nejkrásnější setkání země a oceánu: Nejprve se vydáme k ikonickému mostu Bixby Creek Bridge, jenž je pomyslnou branou k Pacific Highway - legendární cestě vytesané do strmých stěn útesů. Zastávka v Carmelu, kde v r. 1986 starostoval herec Clint Eastwood. Pobřežní cesta 17 Mile Drive nás přivede ke slavnému golfovému hřišti Pebble Beach, a k zátoce Monterey, které Kaliforňané říkají „nejkrásnější setkání země a oceánu“. Do Monterey zasadil J. Steinbeck knihu Na plechárně a R. L. Stevenson zde hledal inspiraci k napsání Ostrova pokladů. Pozdě odpoledne příjezd do San Franciska.
14. den:SAN FRANCISCO: Návštěva nejzajímavějších míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se kabelovou tramvají cable-car a podnikneme plavbu do zátoky (fakultativně) s výhledy na oba mosty a ostrov Alcatraz – legendární káznici, v níž byl rovněž vězněn mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku (vstupy fakultativně).
15. den:SAN FRANCISCO & ODLET: Dopoledne volný program, odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.
16. den:PŘÍLET DO PRAHY:
Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh Foto - Americký západ - zlatý okruh

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
18.09.2025 03.10.2025 16 90 990 Kč momentálně není k dispozici
04.10.2025 19.10.2025 16 90 990 Kč momentálně není k dispozici
26.04.2026 11.05.2026 16 83 990 Kč rezervovat
01.06.2026 16.06.2026 16 95 990 Kč rezervovat
05.07.2026 20.07.2026 16 97 990 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu a letištní poplatky
  • 14x ubytování kategorie 3* se snídaní
  • dopravu vozy či mikrobusy (pouze)
  • vstupy do národních parků
  • služby českého průvodce
  • vstup do Monument Valley
  • vstup k vápencovým tufám jezera Mono Lake (ne v květnu)
  • pobřežní cestu 17 mile Drive v Monterey

Cena nezahrnuje

  • fakultativní vstupy a výlety
  • stravování a spropitné
  • vstupní autorizaci do USA. Žádost podejte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2025/2026!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2026!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Gardaland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

Paříž a Disneyland SLEVA NA DĚTI

PAŘÍŽ A DISNEYLAND!!!! KLIKNI
25. - 28.10.2025
Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,06 Kč
euro 24,55 Kč

Počasí