CK Pohoda Rusko Zájezd č. RE/RUS523-18

Petrohrad - Klenot Na Něvě, Bílé Noci

Rusko

Jedinečný a oblíbený zájezd do Petrohradu, v jehož průběhu navštívíme světoznámé…

6Počet dnů:

04.07.2018Termíny od:

21 990 Kč Cena od:

6 - denní zájezd

Jedinečný a oblíbený zájezd do Petrohradu, v jehož průběhu navštívíme světoznámé památky, přepychové paláce, otevírání mostů na Něvě. Shlédneme sbírky šperků, cenností a uměleckých předmětů nevyčíslitelné hodnoty v Ermitáži a její Briliantové a Zlaté klenotnici, pro běžné návštěvníky jinak nepřístupné. To vše podpořeno jedinečným přírodním úkazem bílých nocí a v doprovodu znamenitých průvodců. Navštivte s námi Petrohrad, velkolepé město odrážející majestátnost ruského impéria.


Zájezdy provází PhDr. Tomáš Jeřábek, Petr Horák

+ ERMITÁŽ S BRILIANTOVOU A ZLATOU KLENOTNICÍ

1. den zájezdu
V doprovodu průvodce odlet z Prahy do Petrohradu . Transfer do hotelu. Večer fakultativní výlet na noční otevírání mostů na Něvě . Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, chrám sv. Mikuláše a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.

2. den zájezdu
Celodenní prohlídka PETROHRADU (UNESCO), města založeného r. 1703 Petrem Velikým. Navštívíme Zaječí ostrov - historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla – hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Světoznámá ERMITÁŽ v Zimním paláci, jednoho z nejslavnějších světových muzeí na honosném Palácovém nábřeží - bezkonkurenční sbírka uměleckých pokladů, včetně Zlaté a Briliantové klenotnice a protilehlé budovy Generálního štábu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě s úchvatnými pohledy na mosty a vodní cesty.

3. den zájezdu
Půldenní výlet do městečka PUŠKIN (Carskoje selo), jehož parky a paláce byly budovány v době vrcholu carské moci. Navštívíme monumentální palác Kateřinský palác , carevny Kateřinský II. Veliké nevynecháme legendární Jantarovou komnatu . Krátká zastávka u carského sídla v Gatčině . Vesnici darovala r. 1765 Kateřina svému milenci knížeti Grigoriji Orlovovi. Po návratu do Petrohradu Jusupovský palác , jeden z nejkrásnějších paláců Petrohradu, kde údajně přišel o svůj život zhýralý G. Rasputin.

4. den zájezdu
Ráno křižník Aurora , který spustil jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin a je opět k vidění po dvouleté generální opravě. Navštívíme slavné Ruské muzeum ve velkoknížecím Michajlovském paláci , jedna nejkrásnějších ukázek klasicistních paláců ve městě - unikátní sbírka ikon, slavné obrazy I. Repina, jako Burlaci na Volze a další, skvělá sbírka umění ruské avantgardy. Večer volný program, možnost návštěvy některého ze slavných petrohradských divadel (Alexandrovské, Michajlovské, Mariinské, Ermitážní).

5. den zájezdu
Výlet do palácového a parkového komplexu PETRODVORCE , letní rezidence Petra Velikého na břehu Finského zálivu, jehož srdcem je Velká kaskádová fontána , nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, 37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků. Návrat do Petrohradu, odpoledne náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou Sv. Izáka – z její kopule se skýtá fantastický výhled na město, sousední Admiralitu a Ermitáž. Něvský prospekt – nejslavnější ulice Petrohradu i Ruska, individuální volno. Skuteční fajnšmekři si mohou přijít na své v největším světovém muzeu antropologie a etnografie Kunstkamera , naproti Zimnímu paláci.

6. den zájezdu Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Orientační ceny vstupného : Petrohrad - Petropavlovská pevnost 8 €

Petrohrad - Petrodvorce - zahrady 500 RBL

Petrohrad - lodní projížďka po Něvě 500 RBL

Petrohrad - Isakijevský chrám a kolonáda 350 RBL + 150 RBL

Petrohrad - otevírání mostů na Něvě (dle počtu účastníků) 10 - 15 €

Petrohrad - Zimní palác a obrazárna Ermitáž 19 €

Petrohrad - představení v jednom z historických divadel 80 – 90 €

Kapesné : dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme na vstupy cca 180 € a cca 3000 RUB

Vstupní vízum : Na vyřízení ruského víza je třeba:
Cestovní pas (+ kopii dvojstránky s fotografií) s minimálně jednou volnou dvou-stránkou určenou pro víza. Platnost cestovního pasu musí minimálně o 6 měsíců přesahovat platnost uděleného víza
Vízový formulář vyplněný na webových stránkách visa.kdmid.ru, v ruském nebo anglickém jazyce, vytištěný a vlastnoručně podepsaný žadatelem (Při vyplňování elektronického formuláře v jeho posledním kroku uveďte jako místo určení žádosti Vízové centrum, kde budete podávat dokumenty – Ruské Vízové centrum v Brně – Hlinky 46/116)
Barevnou fotografii (nikoli vytištěnou nebo okopírovanou z tiskárny) o rozměru 3,5 x 4,5 cm se zřetelným zobrazením obličeje žadatele v předním čelním pohledu na bílém pozadí, bez tmavých brýlí a pokrývky hlavy (výjimku z tohoto nařízení představují občané, kteří jsou s pokrývkou hlavy vyfoceni i v cestovním dokladu)
Cestovní pojištění (+ jeho kopii) platné pro území Ruské federace na celou dobu platnosti víza, pokud není vzájemnou dohodou mezi státy stanoveno jinak – u zájezdů, kde je pojištění v ceně zájezdu zajišťuje toto CK

Zajímavosti : Zimní palác - Ermitáž vč. Briliantové a zlaté klenotnice, - Zimní palác – bývalá rezidence ruských carů, reprezentační prostory a trůnní sál, sály s dary cizích diplomatů a panovníků, nákupy ruských carů a nejvýznamnější archeologické nálezy, jejichž společnou vlastností je nevyčíslitelná umělecká a historická hodnota. Světoznámá obrazárna Ermitáž vč. protilehlých budov Generálního štábu. Ve skupině 15 osob pak návštěva unikátní Briliantové a zlaté klenotnice v doprovodu průvodce. Cena 1250 Kč/os. vč. povinných sluchátek (objednávka nutná předem v CK) Kateřinský palác s Jantarovou komnatou - jedno z vrcholných děl architekta Francesca B. Rastrelliho, v němž se vedle dalších zpřístupněných slavnostních reprezentačních sálů nachází obnovený "8. div světa" - Jantarová komnata, která sloužila jako audienční místnost ruských panovníků. Palác je obklopen rozsáhlým okrasným parkem. Cena 850 Kč obsahuje vstup do zámku, parku, Jantarové komnaty, průvodce a sluchátky (objednávka nutná předem v CK).

Doporučujeme : • U vstupů placených v CK je nutná rezervace min. 1-2 měsíce před odletem.

• Na vstupné doporučujeme kapesné ve výši cca 180 € a cca 3000 RUB (můžete samozřejmě proměnit za EUR až na místě).

Ubytování: ano

POZNÁMKA:

• 3lůžk. pokoj není možný, pouze 2lůžk. s přistýlkou

hotel***

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Nástupní místa : 04.07. - 09.07. Odjezd L2, L3 17.07. - 22.07. Odjezd L2, L3 14.08. - 19.08. Odjezd L2, L3 28.08. - 02.09. Odjezd L2, L3

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Rusko - Petrohrad Rusko - Ermitáž Petrohrad Rusko - Petrodvorce Rusko - Petrohrad Rusko - Petrohrad Rusko - Petrohrad katedrala sv. Izaka Rusko - Petrohrad Kazaňská katedrála Rusko - Petrohrad Michaljovsky palác Rusko - Petrohrad Něva Rusko - Petrohrad, Zimní palác

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj - doobsazení
 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
 • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj

Cena zahrnuje

 • 5x snídani formou bufetu
 • 5x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • dopravu busem na výlety 3. a 5. den
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu (povinné z důvodu vyřízení víza)
 • leteckou dopravu Praha – Petrohrad – Praha
 • letištní taxy
 • průvodce
 • transfer z/na letiště

Cena nezahrnuje

 • 5x večeře o 3 chodech 1 950 Kč (min. 10 osob)
 • Balíček vstupů Ermitáž 1250 Kč – cena zahrnuje vstup do Zimního paláce (rezidence ruských carů), Ermitáže a budov Generálního štábu, Briliantové a Zlaté klenotnice, vč. povinného průvodce a sluchátek
 • Fakultativní příplatek:
 • Jantarová komnata 850 Kč – cena zahrnuje vstup do Kateřinského paláce v Puškinu, zámeckého parku i návštěvu Jantar. komnaty, vč. povinného místního průvodce a sluchátek
 • Poznámka: 3lůžk. pokoj není možný, pouze 2lůžk. s přistýlkou
 • Připojištění vyššího storna zájezdu + 250 Kč
 • Skupinové turistické vízum do Ruska 1990 Kč/os. (o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza budete včas informováni)
 • vstupné vč. rezervačních poplatků, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 9.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET PRO, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2018/2019!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2018/2019!!! KLIKNI ZDE:

AUTOSALON ŽENEVA 2019!! CENA 1.899 Kč/os!!

TERMÍNY NA ROK 2019!! KLIKNI!!

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.399 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2018/2019!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,55 Kč
euro 25,87 Kč
Chorvatsko kuna 3,48 Kč

Počasí