CK Pohoda Itálie Zájezd č. POZ-BAS

Basilicata - Basilicata a Apulie 55+ Poznávací zájezd ****

Itálie
Basilicata
Tento zájezd Vás zavede do dvou regionů jižní Itálie – zapomenuté Basilicaty a nádherné…

8Počet dnů:

08.06.2019Termíny od:

22 590 Kč Cena od:

8 - denní zájezd

Tento zájezd Vás zavede do dvou regionů jižní Itálie – zapomenuté Basilicaty a nádherné Apulie. Basilicata je zemědělským regionem, který je doposud turisty spíše neobjevený. Toto místo má ale rozhodně co nabídnout - od krásných pláží jonského i tyrhenského moře po majestátní hory s překrásnými malebnými horskými městečky. Skutečným skvostem je rozhodně skalní město Matera, tzv. Sassi di Matera, které je zapsané ve světovém dědictví UNESCO. V Apulii zase najdete Trulli - krásné bílé domečky s kruhovým půdorysem. Na´sˇ za´jezd propojuje pobyt v te´to zaji´mave´ oblasti s vy´lety za prˇi´rodni´mi kra´sami, kulturni´mi pama´tkami a do bi´ly´ch meˇstecˇek, ktere´ Va´s okouzli´ svoji´ romantikou.

1. DEN – Odlet z Prahy, přílet do Itálie, transfer z letiště, ubytování.
2. DEN – Návštěva malebného bílého městečka OSTUNI , které ční na vrcholku s výhledem do okolní krajiny. Procházka historickým centrem s labyrintem uliček a romantických zákoutí, katedrálou v pozdně gotickém slohu, Biskupským palácem aj. Přejezd do vyhlášené oblasti "trulli" - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO – romantické městečko, jehož název znamená "krásný strom" - s více jak tisíci domky "trulli". Prohlídka městečka LOCOROTONDO , které patří k nejzajímavějším na jihu Itálie. Výlet může být i první nebo poslední den s ohledem na letový řád.
3. DEN – Nejdříve si prohlédneme městečko GRAVINA DI PUGLIA zajímavé svojí polohou na skalách i bohatou historií. Poté návštěva jednoho z vrcholů našeho zájezdu velmi pozoruhodného města MATERA , které leží v zajímavé přírodní oblasti a kde strže od sebe oddělují jednotlivé kopce. Prohlídka části SASSI, kde se nachází kostely, kamenné domy a obydlí vytesané do skály. Pro svou krásu byla Matera zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO a je rájem pro milovníky fotografování.
4. DEN – Pobyt u moře.
5. DEN – Výlet po tzv. "podpatku boty" Itálie, Salentinském poloostrově. Město LECCE s jedinečnou barokní architekturou a množstvím zajímavých kostelů. Piazza del Duomo, katedrála bazilika Santa Croce aj. OTRANTO – malebné městečko, kde středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami obepínají mohutné hradby. Prohlídka centra městečka se spletí křivolakých uliček a malebných zákoutí. Dále zastávka u bauxitového jezírka nedaleko Otranta, jehož okolí hýří hnědočervenými barvami.
6. DEN – Den věnovaný návštěvě horských městeček ve vnitrozemí Basilicaty. Prohlídka CASTELMEZZANA , typického středověkého městečka v provincii Potenza, v nadmořské 900 metrů, díky které jsou odtud nádherné výhledy na místní pohoří přezdívané Dolomity. Městečko je citlivě zasazeno do okolních skal, najdete zde množství strmých schodů, spletitých úzkých uliček i návrší s výhledy do krajiny. Druhým městečkem je PIETRAPERTOSA , která je nejvýše posazené městečko v celé Basilicatě, pyšní se nadmořskou výškou 1088 m. Prohlídka městečka se spletí uliček a kostelem sv. Jakuba.
7. DEN – Pobyt u moře.
8. DEN – Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Poloha: Resort umístěný v pěkné udržované zahradě se nachází u jónského pobřeží regionu Basilicata. Vlastní soukromá pláž vč. plážového servisu (lehátka a slunečníky ZDARMA u resortu. Hotel disponuje 82 komfortně zařízenými pokoji a apartmány. Přes den cca každou hodinu jezdí veřejný bus do nedalekého městečka Nova Siri (cena cca 1 Eur/1 cesta) - autobusová zastávka před hotelem. V resortu naleznete také malé obchůdky.

Pláž: Vlastní soukromá písčito-oblázková pláž se nachází u resortu, plážový servis (slunečník, lehátko) zdarma. Vlastní cesta z resortu na pláž vede udržovaným lesíkem (cca 250 m). Při vstupu do moře oblázky, doporučujeme boty do vody.

Akce: Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program

Hotely v nabídce: Ubytování ve 4* hotelu Villaggio Akiris.

Ubytování: hotel ****

Vybavení: V hotelu je recepce, 2 restaurace, 2 bary, 2 bazény, 2 dětské bazény, 3 tenisové kurty, 2 fotbalové hřiště, hřiště na volejbal a basketbal, mini golf, parkoviště, malé obchodní centrum, sál s TV, Wi-Fi ( ve společných prostorách, prvních 30 minut zdarma, pak za poplatek) Upozorňujeme, že v bazénu může být vyžadováno použití koupací čepice. Bar u bazénu a na pláži.

V hotelu probíhají animační programy s hudbou do cca 24:00 hod.

Vybavení pokojů: Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky nebo apartmán s vlastním sociálním zařízením jsou vybaveny ledničkou, telefonem, TV, klimatizací, terasou či balkonem. Hotelové pokoje disponují vysoušečem vlasů, v apartmánech ale nejsou zabudované a jsou k dispozici pouze k zapůjčení na recepci oproti vratné kauci.

Stravování: polopenze

polopenze formou švédských stolů + sklenice vody a vína k večeři

Doprava: letecky

Akiris - bazén Akiris - bazén2 Akiris - cesta na pláž Akiris - cesta na pláž2 Akiris - pokoj Akiris - resort Akiris - tenisové kurty Akiris - vchod Akiris - zahrada Akiris - zahrada2 Alberobello2.JPG Apulie - Alberobello BEACH CRACO FLOWERS Gallipoli.JPG italy-90595_960_720 Lecce - 3.JPG Lecce.JPG Leece - 2.JPG MATERA Matera - 1.JPG Matera - skalní město - UNESCO Matera 2.JPG Matera 3.JPG MATERA GRAVINA MATERA1 Ostuni 2.JPG Ostuni 3.JPG Ostuni.JPG Otranto - bauxit.jez..JPG TAVOLE PALATINE

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
08.06.2019 15.06.2019 8 22 590 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

 • Zpáteční letenka Praha – Bari – Praha (vč. Všech poplatků)
 • 7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu Villaggio Akiris 4
 • Polopenze formou švédských stolů vč. Sklenice vody a vína k večeři
 • Transfer z/na letiště
 • Průvodce
 • Bus na výlety

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do památek a objektů
 • Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
 • Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů
 • Upozornění:
 • Pořadí navštívených míst se může měnit
 • Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program
 • Minimální počet pro uskutečnění: 26 osob

Basilicata

Basilicata je italský region, ležící na jihu země. Sousedí na západě s Kampánií, na severu a východě s Apulií a na jihu s Kalábrií. Na jihozápadě se dotýká Tyrhénského moře, na jihu má delší hranici s Jónským mořem. Oblast je možné si představit jako nárt Itálie (Kalábrie je jejím palcem a Apulie patou). Rozloha regionu je 10 000km2 a žije v něm cca 600 000 obyvatel. Tvoří ho dvě provincie – Potenza a Matera. Hlavním městem je Potenza.

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 9.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET PRO, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2018/2019!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2018/2019!!! KLIKNI ZDE:

AUTOSALON ŽENEVA 2019!! CENA 1.899 Kč/os!!

TERMÍNY NA ROK 2019!! KLIKNI!!

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.399 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2018/2019!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,74 Kč
euro 25,85 Kč
Chorvatsko kuna 3,50 Kč

Počasí