CK Pohoda Rusko Zájezd č. 616

Petrohrad, letecký poznávací zájezd ***

Rusko

PETROHRAD • PUŠKIN • PETRODVORCE • MANOR BOGOSLOVKA

6Počet dnů:

24.07.2018Termíny od:

19 990 Kč Cena od:

6 - denní zájezd

PETROHRAD • PUŠKIN • PETRODVORCE • MANOR BOGOSLOVKA

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den:Odlet z Vídně a z Prahy do Petrohradu, po příletu transfer do hotelu, ubytování.
2. den:Dopoledne okružní jízda k seznámení s Petrohradem – Něvský prospekt, Kazaňská katedrála, Palácové náměstí se Zimním palácem, Katedrála sv. Izáka, Vasiljevski ostrov, Marsovo pole a na závěr zastávka u jednoho z nejkrásnějších klášterů Smolnyj. Odpoledne návštěva jednoho z nejslavnějších světových muzeí, Ermitáže . Rozsáhlé sbírky se nacházejí v pěti historických budovách, z nichž nejvýznamnější je bývalé sídlo ruských císařů Zimní palác. Vedle rozsáhlých sbírek ze starého Egypta, Orientu i antického Řecka můžete obdivovat i bohatou obrazárnu, ve které nechybí ani díla Leonarda da Vinci, Raphaela nebo sbírka francouzských impresionistů. Po prohlídce procházka centrem Petrohradu ke kostelu Spasitele na krvi s nádhernými barevnými kopulemi, podél kanálů protínajících město a po nejvýznamnější třídě města, Něvském prospektu. Návrat do hotelu městskou dopravou.
3. den:Po snídani návštěva katedrály sv. Izáka a dále projížďka lodí po kanálech i po řece Něvě. Okolo poledne odjezd do městečka Puškin u Petrohradu, původním jménem Carskoje Selo , jehož parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta a Kateřina Veliká. Prohlédneme si jedinečný palác Kateřiny I. Veliké - mistrovské barokní dílo, které bylo nedávno kompletně rekonstruováno do původní podoby včetně světoznámé Jantarové komnaty . Večer návrat do hotelu. V nočních hodinách vyrazíme k řece Něvě na otevírání mostů, které patří k nejzajímavějším atrakcím města.
4. den:Po snídani se vydáme k prohlídce grandiózního paláce a parku Petrodvorce , letní rezidence Petra Velikého, jejímž srdcem je Velká kaskádová vodní třída. V parku na útesu nad Finským zálivem se nachází nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, kterými tryská 30.000 litrů vody za sekundu. Často bývá srovnávána s fontánami ve Versailles, které ale podle řady návštěvníků zdaleka předčí. K návštěvě Petrodvorců ale neodmyslitelně patří také návštěva paláců, které dokumentují bohatství a okázalost ruských císařů. Uvidíme interiéry bohatě zdobené zlatem, mramorem a zrcadly. Po prohlídce odjezd do Něvského lesního parku k jedné z nejzajímavějších dřevěných staveb ruské architektury, komplexu Manor Bogoslovka s unikátním dřevěným kostelem s typickými cibulovitými věžemi. Večer návrat do hotelu.
5. den:Návštěva Petropavlovské pevnosti vystavěné na prvním osídleném ostrově města. Součástí pevnosti je řada muzeí dokumentujících historii Petrohradu i katedrála sv. Petra a Pavla, nejvyšší budova ve městě, s hrobkami ruských císařů včetně Patra Velikého. Možnost návštěvy kazemat, muzea miniatur, muzea mučení či procházek rozsáhlým areálem pevnosti. Po prohlídce přejezd k řece Něvě, kde po generální opravě opět kotví slavný křižník Aurora , která dnes slouží jako muzeum a patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím Petrohradu. Odpoledne individuální volno k rozloučení s Petrohradem, nákupům apod. Možnost návštěvy nejkrásnějšího chrámu Spasitele na krvi vyzdobeného mozaikami, parku s rodným domem Petra I., Ruského muzea apod. Individuálně návrat do hotelu.
6. den:Ráno transfer na letiště, odlet zpět do Vídně a do Prahy.
Petrohrad - Izákův chrám křižník Aurora most na Něvě Petrodvorce - fontány Petrohrad - Bronzový jezdec Petrohrad - chrám Spas na krovi Petrohrad - Zimní palác Petrohrad, letecký poznávací zájezd Petrohrad, letecký poznávací zájezd - Bogoslovka Puškin - Kateřinský palác

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu do Petrohradu a zpět
 • letištní taxy
 • transfery letiště – hotel a zpět
 • dopravu autokarem po Petrohradu a okolí
 • projížďku lodí po kanálech a řece Něvě
 • 5x ubytování ve 3-4* hotelu
 • 5x snídaně
 • služby místního průvodce
 • služby českého průvodce

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • 5x večeře v hotelu 3.300 Kč
 • jednolůžkový pokoj 7.500 Kč
 • transfer Brno-Praha/Vídeň-Brno 800 Kč
 • skupinové turistické vízum do Ruska 1.990 Kč

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 9.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET PRO, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2018!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2018!!! KLIKNI ZDE:

AUTOSALON ŽENEVA 2019!! CENA 1.799 Kč/os!!

TERMÍNY NA ROK 2019!! KLIKNI!!

VÍKENDOVÉ KOUPÁNÍ

POREČ, CAORLE

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ SPECIÁL - od 3.890 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2018!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,37 Kč
euro 25,92 Kč
Chorvatsko kuna 3,51 Kč

Počasí